Mobil Super 3000 Formula RN 0W20

Mobil Super 3000 Formula RN 0W20 to olej silnikowy nowej generacji o niskiej zawartości popiołu i niskiej lepkości, opracowany z myślą o specyficznych potrzebach najnowszych pojazdów benzynowych i wysokoprężnych firmy Renault. Olej ten posiada homologację RENAULT RN17 FE.

Mobil Super 3000 Formula RN 0W20 – właściwości i zalety

Olej Mobil Super 3000 Formula RN 0W20 zaprojektowano, aby:

  • Nowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne działały zgodnie z celami oszczędności paliwa i redukcji emisji
  • Chronić układy oczyszczania spalin przed zatruwaniem i zatykaniem, zapewniając długotrwałą skuteczność (receptura oleju zawiera mniej fosforu, siarki i metali (popiołu))
  • Ochrony silnika przed gromadzeniem się osadów i szlamu, zapewniając skuteczne chłodzenie i smarowanie silnika.
  • Długo utrzymywać żywotność silnika dzięki natychmiastowej i skutecznej ochronie silników wyposażonych w technologię stop-start, nawet w niskich temperaturach
Mobil Super 3000 Formula RN 0W20 – zastosowania

Produkt ten jest przeznaczony do nowoczesnych, wysokowydajnych pojazdów z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i hybrydowymi, wymagających oleju klasy ACEA C5 / SAE 0W20. Jest szczególnie przeznaczony do silników Renault, Dacia i Nissan, do których wymaga się specyfikacji RN17 FE. Co ważne, formalna homologacja od Renault, pozwala na zachowanie gwarancji producenta na silnik przy zastosowaniu w nowych pojazdach.

Olej ten nie jest odpowiedni do silników poprzedniej generacji, zaprojektowanych do pracy z olejami silnikowymi o wyższej lepkości.

Należy sprawdzić klasy lepkości i specyfikacji zalecane w instrukcji obsługi pojazdu.

Dostępne opakowania: 1L, 4L, 20L, 208L

Mobil Super 3000 Formula RN 0W20 – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt posiada następujące aprobaty:
RENAULT RN17 FE
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:
ACEA C5
API SN