Mobil DTE 10 Excel Seria

Mobil DTE 10 Excel seria są wysokiej jakości olejami hydraulicznymi o właściwościach przeciwzużyciowych, przeznaczonymi w szczególności do wysokociśnieniowych systemów hydraulicznych wykorzystywanych w nowoczesnym sprzęcie przemysłowym i transportowym.

Właściwości                                                                                            

Mobil DTE 10 Excel seria została opracowana z wykorzystaniem wysokojakościowych olejów bazowych i specjalnych dodatków uszlachetniających, z myślą o zastosowaniu w szerokim zakresie aplikacji. Produkty te odznaczają się doskonałą stabilnością termiczną i właściwościami przeciwutleniającymi. Wpływa to na wydłużoną trwałość oleju i ograniczenie tworzenia się osadów, w systemach hydraulicznych działających w ekstremalnych warunkach z wykorzystaniem wysokowydajnych pomp wysokociśnieniowych. Innowacyjne właściwości zapewniające utrzymanie układu w czystości przyczyniają się do ochrony przed awariami najbardziej czułych części układu. Miejscami takimi są np. serwozawory oraz zawory proporcjonalne stosowane w wielu układach hydraulicznych.

Odporność na ścinanie i wysoki wskaźnik lepkości pozwalają na działanie w szerokim zakresie temperatur, utrzymując maksymalną efektywność hydrauliczną i ochronę części zarówno w wysokich jak i w niskich temperaturach. Wyjątkowo dobre własności wydzielania powietrza gwarantują dodatkową ochronę w systemach o krótkim czasie przebywania, co pozwala uniknąć uszkodzeń kawitacyjnych i mikrozwęglania. Starannie dobrany olej bazowy i dodatki uszlachetniające sprawiają, że oleje te spełniają wymogi testu na toksyczność ostrą dla środowiska wodnego (LC-50, OECD 203). Natomiast bezcynkowy pakiet przeciwzużyciowy zapewnia wysoki stopień ochrony w pompach zębatych, łopatkowych i tłokowych, redukując jednocześnie tworzenie się osadów.

Wydajność

Na podstawie wyników prac laboratoriów technologicznych i testów przeprowadzanych na użytkowanym sprzęcie, seria Mobil DTE 10 Excel może przyczynić się do osiągnięcia poprawy wydajności układów hydraulicznych w porównaniu do innych olejów hydraulicznych marki Mobil™ . To z kolei może przynieść wyniki w postaci zredukowanego zużycia energii lub zwiększonej wydajności sprzętu i związanych z nimi oszczędności.

Zastosowanie olejów Mobil DTE 10 Excel seria w kontrolowanych testach sprawności zwiększyło o 6% wydajność pomp hydraulicznych∗.

(∗w porównaniu do olejów Mobil DTE 20 stosowanych w standardowych zastosowaniach hydraulicznych)

Mobil DTE 10 Excel Seria spełnia lub przewyższa następujące wymagania:

DIN 51524-2: 2006-09
DIN 51524-3: 2006-09
ISO 11158 L- HV
JCMAS HK VG32W (JCMAS P 041:2004)
JCMAS HK VG46W (JCMAS P 041:2004)
Arburg
Krauss-Maffei Kunststofftechnik
Voith VN108 4.3.3
HOCNF Norway/NEMS

Mobil DTE 10 Excel