Mobil Delvac Ultra SCA 75W90

Mobil Delvac Ultra SCA 75W90 to olej przekładniowy przeznaczony do skrzyń biegów w samochodach ciężarowych Scania i MAN pracujących w trudnych warunkach.

Mobil Delvac Ultra SCA 75W90 to środek smarny do układów przeniesienia napędu. Został tak zaprojektowany, aby spełnić bardzo wysokie wymagania dotyczące okresów pomiędzy wymianą oleju i gwarancji. Przeznaczony jest do stosowania w układach przeniesienia napędu pracujących w trudnych warunkach. Szczególnie jeśli wymagają doskonałej nośności i tam, gdzie występują skrajne naciski i obciążenia uderzeniowe. Mobil Delvac Ultra SCA 75W90 stworzono na bazie oleju syntetycznego wraz z zaawansowanymi dodatkami, co zapewnia znaczne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi olejami przekładniowymi.

Ta najnowocześniejsza technologia stosowana w oleju Mobil Delvac Ultra SCA 75W90 zapewnia doskonałą jakość. Ponadto lepiej chroni przed degradacją termiczną i utlenianiem, a także przyczynia się do zmniejszenia zużycia i korozji, poprawy stabilności wytrzymałości na ścinanie i przedłużenia żywotności.

Mobil Delvac Ultra SCA 75W90 – właściwości i korzyści

Postęp techniczny, dzięki nowatorskim konstrukcjom układów przeniesienia napędu, znacznie zwiększył możliwości maszyn do pracy w trudnych warunkach drogowych. Dotyczy to ich obciążalności, momentu obrotowego, prędkości i sterowania. Konstrukcje te zmieniły i podwyższyły wymagania wobec środków smarnych w odniesieniu do ich osiągów, wydajności i kosztów eksploatacyjnych. Ograniczenie tarcia, ochrona przed zużyciem, stabilność termiczna, wytrzymałość na ścinanie, zapobieganie rdzy i korozji oraz ochrona uszczelnień to właściwości, które trzeba optymalnie wyważyć, aby przyczyniały się do przedłużenia żywotności przekładni i uszczelnień, bezzakłóceniowego działania, możliwości oszczędności zużycia paliwa i osiągania dużego momentu obrotowego przy znacznych obciążeniach dla tego rodzaju zastosowań.

Mobil Delvac Ultra SCA 75W90 – zastosowanie
  • Olej przekładniowy przeznaczony do skrzyń biegów w samochodach ciężarowych Scania i MAN do pracy w trudnych warunkach, w których wymagany jest olej zgodny z wymogami Scania STO 2: 0 G lub MAN 341 typu GA2.
  • Ciężarówki drogowe do pracy w trudnych warunkach
  • Zalecany tam, gdzie wymaga się wydłużonych okresów między przeglądami i gwarancyjnych.
  • Nie jest przeznaczony do automatycznych, ręcznych lub półautomatycznych skrzyń biegów, dla których zaleca się olej silnikowy lub oleje do przekładni automatycznych.

Dostępne opakowania: 20L, 208L

Mobil Delvac Ultra SCA 75W90 – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt posiada następujące aprobaty:
MAN 341 Typ GA2
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:
Scania STO 2:0 G