Mobilgrease XHP 460 seria

Mobilgrease XHP 460 seria to smary zagęszczone kompleksem litowym, przeznaczone do różnorodnych zastosowań i warunków pracy. Smary te zostały zaprojektowane, aby przewyższać konwencjonalne produkty dzięki zastosowaniu najnowszej technologii produkcji kompleksu litowego. Są one opracowane w celu zapewnienia doskonałej wydajności w wysokich temperaturach, przy znakomitej przyczepności, stabilności strukturalnej. Doskonała trwałość smaru minimalizująca ryzyko wycieków ogranicza zużycie części, wydłuża okresy pomiędzy wymianami smaru tym samym obniża koszty utrzymania. Odporność na zanieczyszczenie wodą pozwala poprawia wydajność urządzeń. Smary te mają wysoki poziom stabilności chemicznej i oferują doskonałą ochronę przed rdzą i korozją oraz wysoką temperaturą kroplenia. Maksymalna zalecana temperatura eksploatacji to ok. 140 ° C (284 ° F). Wydłużony okres żywotności smaru i zrównoważone działanie zapewniają mniejsze koszty utrzymania ruchu i krótszy czas przestojów.

Smary Mobilgrease XHP 460 seria są dostępne w klasach NLGI 1 i 2, o lepkości oleju bazowego ISO VG 460. Szeroki zakres zastosowań smaru pozwala obniżyć koszty magazynowania.

Produkt Mobilgrease XHP 462 Moly jest z dodatkiem 3% dwusiarczkiem molibdenu, aby zapewnić zwiększoną ochronę przeciwzużyciową i przeciwzatarciową w zastosowaniach o dużym obciążeniu i wysokim ślizgu.

Mobilgrease XHP 460 seria – zastosowanie
  • Mobilgrease XHP 461 jest zalecany przez ExxonMobil do użytku w zastosowaniach przemysłowych i morskich, elementach podwozia i sprzęcie rolniczym. W hutnictwie ma zastosowanie w urządzeniach do odlewania ciągłego stali, w łożyskach przenośnika rolkowego.  Zapewnia doskonałą wydajność w niskich temperaturach. Jest to zadowalające dla elastycznych sprzęgieł o małej prędkości obrotowej.
  • Mobilgrease XHP 462 jest zalecana do stosowania w łożyskach mokrych i łożyskach sekcyjnych. Jest to również dobry uniwersalny smar do ogólnych zastosowań w przemyśle młynarskim oraz do zastosowań przemysłowych i morskich, elementów podwozia i sprzętu rolniczego. W hutnictwie ma zastosowanie na łożyskach walca roboczego i okładziny ściernej.
  • Mobilgrease XHP 462 Moly jest wzmocniony 3% dwusiarczkiem molibdenu i jest szczególnie polecany przez ExxonMobil do zastosowań takich jak sworznie łyżki i siodła, gdzie dwusiarczek molibdenu zapewnia dodatkowy poziom ochrony, gdy tarcie ślizgowe i ruch oscylacyjny mogą prowadzić do pęknięcia filmu olejowego , co skutkuje kontaktem metalu z metalem. W przemyśle metalurgicznym jest wykorzystywane do do smarowania zwijarek (styków ślizgowych i łożysk wału)

Dostępne opakowania: 50kg, 180kg

Mobilgrease XHP 460 seria – dopuszczenia i specyfikacje 

Produkt spełnia lub przekracza wymagania:

  461

462

DIN 51825:2004-06 – KP 1 N -20 L

x

 

DIN 51825:2004-06 – KP 2 N -20 L

 

x

Mobilgrease XHP461462462 Moly
Klasa konsystencji NLGI122
Rodzaj zagęszczaczaLi-ComplexLi-ComplexLi-Complex
KolorCiemnoniebieskiCiemnoniebieskiSzary
Dwusiarczek molibdenu, %3%
Penetracja robocza, 25ºC, ASTM D 217325280280
Temp kroplenia, °C, ASTM D 2265280280280