Oleje dla przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy staje przed wyjątkowymi wyzwaniami. Dążąc do maksymalnej produktywności, trzeba także zabezpieczyć się przed możliwością zanieczyszczenia żywności, w tym przed zanieczyszczeniem przez smary i oleje. Wysokowydajne oleje dla przemysłu spożywczego, jak i smary muszą sprostać ciężkim warunkom pracy i zapobiegać kosztownym usterkom. Aby pomóc użytkownikom firma ExxonMobil przygotowała produkty, specjalnie opracowane w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie produkcji żywności i napojów.

Urządzenia do przetwarzania żywności wymagają wytrzymałych i trwałych olejów oraz smarów, które muszą wytrzymywać takie warunki, jak wymywanie, wysokie temperatury w piecu i obszary podatne na wysokie zanieczyszczenie. Produkty posiadające oznaczenia H1 i H2 obejmują rozwiązania dla wysokich i niskich temperatur, wilgoci, korozji i utleniania, zużycia, spieniania, barwienia, zapachu, częstych kontroli wizualnych i wielu innych.

Środki smarowe dla przemysłu spożywczego NSF H1 i USDA H2

W przemyśle spożywczym, przy produkcji żywności i napojów stosowane środki smarne wymagają oznaczeń H1 i H2.

Produkty zarejestrowane w NSF H1, przeznaczone do przypadkowego kontaktu z żywnością. Należą do niech oleje Mobil SHC Cibus i smary Mobil SHC Polyrex, które pomagają zminimalizować ryzyko skażenia żywności i przestoju sprzętu. Oleje serii Mobil SHC Cibus są również odpowiednie do stosowania w przygotowywaniu żywności Halal i koszernej (Parve). Jest ona certyfikowana przez Unię Ortodoksyjną.

Oleje dla przemysłu spożywczego (jak i smar) z normą H1 mogą służyć jako ochrona antykorozyjna, środek antyadhezyjny na uszczelkach lub uszczelnieniach zamknięć w zbiorniku oraz jako smar do części maszyn i urządzeń. Zastosowania dla środków smarujących H2 obejmują dowolne niespożywcze obszary kontaktu w zakładzie produkującym żywność lub napoje. Zastosowania te są zwykle poniżej linii produkcyjnej i obejmują łańcuchy piekarników, sprężarki powietrza, układy obiegu oleju, zamknięte maszyny, turbiny przemysłowe, hydrauliczne i łożyska olejowe.

Oleje przemysłowe Mobil dedykowane do urządzeń spożywczych i napojów, w tym do przetwórstwa mięsa, przetwarzania produktów mleczarskich i urządzeń do wypieku. Zostały tak zaprojektowane, aby pomóc spełnić rygorystyczne wymagania przemysłu spożywczego, unikając zanieczyszczenia, a jednocześnie wydłużyć żywotność urządzeń.

Skuteczny program niezawodność obejmujący oleje i smary dla branży spożywczej

ExxonMobil jest zaangażowany w tworzenie skutecznych środków smarnych i programów niezawodnościowych dla przemysłu spożywczego, co zapewnia długą żywotność urządzeń. Natomiast dzięki pracownikom naszego działu technicznego zapewniamy kompleksowy pakiet produktów, usług i ekspertyz aplikacyjnych, aby pomóc:

  • Zwiększyć produktywność
  • Upewnić się, że stosowane produkty smarne są kompatybilne z planem smarowania zarządzania ryzykiem i HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points)
  • Zapewnić przejście audytów zgodności
  • Zadbać by urządzenia działały dłużej i wydajniej
  • Ulepszyć i zapewnić produkcję bezpieczną dla żywności, jednocześnie czerpiąc więcej ze sprzętu.

Produkty Mobil dla przemysłu spożywczego

Rozwiązania olejowe dla przemysłu spożywczego

Smarowanie maszyn przemysłu spożywczego

Środki smarne Mobil z certyfikatem NSF H1 do maszyn spożywczych