Oleje silnikowe syntetyczne

Mobil 1 – oleje silnikowe syntetyczne. Są one dostępne na całym świecie – spełniają najnowsze światowe standardy branży olejów silnikowych i producentów samochodowych. Na przykład, charakterystyki odpowiednich klas olejów Mobil 1 przewyższają europejskie normy ACEA i API Service SM / CF, jak również odpowiadają rygorystycznym standardom OEM oraz posiadają dopuszczenia producentów samochodów. Przykładem może być i tak na przykład – Mobil 1 ESP 5W30 posiada aprobatę Mercedes Benz w zakresie wymagającej specyfikacji 229.31/229.51/229.52.

Czym charakteryzują się oleje silnikowe syntetyczne?

Syntetyczny środek smarny zawiera oleje bazowe, powstające w procesie syntezy. Zawierają one bardziej jednorodne cząsteczki niż te wykorzystywane w konwencjonalnych olejach mineralnych. Dzięki temu oferują znakomitą ochronę i parametry eksploatacyjne. Syntetyczne oleje silnikowe zapewniają szereg różnych korzyści, które pozwalają zachować optymalną wydajność silnika przez lata. Aby zrozumieć, na czym polega istota syntetycznych olejów silnikowych, spójrzmy na to, skąd w ogóle biorą się oleje silnikowe.

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje środków smarnych:

  • Tradycyjnym rodzajem są konwencjonalne oleje mineralne.
  • Syntetyczne środki smarne, które zyskują na popularności.

Różnica polega na tym, że oleje syntetyczne produkowane są w bardziej zaawansowanych procesach rafinacji, mają wyższą klasę czystości i jakość niż konwencjonalne oleje mineralne. W procesach produkcji tych olejów nie tylko usuwa się więcej niepożądanych składników, możliwe jest także dostosowanie poszczególnych cząsteczek oleju do wymagań nowoczesnych silników. Te dostosowane cząsteczki zapewniają wyższy poziom ochrony i lepsze parametry eksploatacyjne.