Mobil Pegasus 1

Mobil Pegasus 1 jest wysokowydajnym syntetycznym olejem do silników gazowych zaprojektowanym z myślą o wymogach wolnossących silników gazowych z turbodoładowaniem na mieszankę stechiometryczną i mieszanki ubogie. Zawiera on bezparafinowe syntetyczne oleje bazowe i zbalansowany pakiet dodatków uszlachetniających, które zapewniają skuteczność nieosiągalną przy konwencjonalnych olejach do silników gazowych opartych na mineralnych olejach bazowych. Potencjalne korzyści to oszczędności uzyskane dzięki przedłużeniu okresu eksploatacji silnika i oleju, niższym kosztom konserwacji i paliwa.

Jest także zalecany do silników takich marek, jak: MAN, Volvo, Waukesha, Deutz, Wartsila i MB.  

Mobil Pegasus 1 – zastosowania 
  • Olej  jest zalecany do smarowania wielu typów silników napędzanych gazem ziemnym
  • Produkt ten jest szczególnie skuteczny w przypadku szybkobieżnych, czterosuwowych silników wolnossących z turbodoładowaniem, w których wymagane jest użycie oleju do silników gazowych o nominalnej zawartości popiołu 0,5%. .
  • Jest on znakomitym olejem zarówno dla silników napędzanych mieszankami stechiometrycznymi, jak i mieszankami ubogimi
  • Dzięki zdolności do pracy w szerokich zakresach temperatur oraz przedłużonej ochronie silnika i żywotności oleju, produkt ten nadaje się też idealnie do układów kogeneracyjnych oraz chłodzonych ebuliometrycznie..
  • Mobil Pegasus 1 jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi uszczelnieniami stosowanymi powszechnie w silnikach gazowych oraz z olejami mineralnymi, ale mieszanie z olejami mineralnymi zredukuje korzyści związane ze zastosowaniem tego wyjątkowego oleju.
  • Może być używany w silnikach gazowych wykorzystujących alternatywne źródła energii, takich jak paliwo gazowe o niskiej zawartości siarkowodoru
Mobil Pegasus 1 – specyfikacje i dopuszczenia 

Produkt posiada dopuszczenia następujących producentów:
MAN: M 3271-1
MAN: M 3271-2
MWM GmbH TR 0199-99-2105, Lube Oils for Gas Engines
WAUKESHA: KOGENERACJA
WAUKESA: 12V / 18V 220 GL Applications
VOLVO: SILNIKI AUTOBUSOWE NAPĘDZANE CNG
WARTSILA NSD: W25SG

Produkt spełnia lub przewyższa wymagania:

CATERPILLAR

 

Proof of Performance Mobil Pegasus 1

Pomaga zwiększyć niezawodność urządzeń i 3-krotnie wydłużyć przerwy między wymianami oleju *