Mobil Vacuoline 500

Mobil Vacuoline 500 to uniwersalne oleje przygotowane na potrzeby smarowania różnych urządzeń przemysłowych.  Ich uniwersalne właściwości sprawiają, że doskonale nadają się też do smarowania przekładni i łożysk w systemach obiegowych. Oleje z serii Mobil Vacuoline 500 powstały w celu spełnienia krytycznych wymogów wysokoobrotowych walcarek No-Twist® produkowanych przez Morgan Construction, jak również wymagań dla olejów cyrkulacyjnych w walcarkach Danielli.

Formułowane z wysokiej jakości olejów bazowych i zastrzeżonego pakietu dodatków uszlachetniających w celu zapewnienia doskonałej zwilżalności i retencji olejowej oraz odpowiedniego filmu smarnego, który zapewnia ochronę przed rdzą i korozją. Produkty Mobil Vacuoline 500 zapewniają doskonałą ochronę przed utlenianiem i degradacją termiczną, wysoki poziom ochrony przed zużyciem. Zapewniają też doskonałą deemulgowalność, która pozwala na szybką separację wody z układu.  Produkty z serii Mobil Vacuoline 500 są dostępne w 6 klasach lepkości.

Mobil Vacuoline 500 – zastosowania

Oleje te przeznaczone są głównie do smarowania łożysk ślizgowych, łożysk tocznych, przekładni o zębach prostych i skośnych. Mogą być stosowane jako uniwersalne oleje maszynowe, w aplikacjach, w których nie występują obciążenia udarowe i w których olej nie musi posiadać właściwości EP. Oleje serii Mobil Vacuoline 500 charakteryzują się dobrą deemulgowalnością i oddzielaniem wody, nawet w warunkach dużego zanieczyszczenia.  Oleje serii Mobil Vacuoline 500 używane są w smarowaniu rozbryzgowym, zanurzeniowym, oraz w pozostałych metodach, gdzie stosuje się pompy, zawory i urządzenia dodatkowe. Są one zalecane do stosowania w układach hydraulicznych, które wymagają zastosowania oleju o wyższej klasie lepkości. Są szczególnie odporne na długotrwałe działanie wysokich temperatur i dobrze sprawdzają się w układach cyrkulacyjnych o krótkim czasie przebywania w oleju.

Typowe zastosowania to między innymi:

  • Walcarki typu No Twist
  • Układy z przekładniami o zębach czołowych, skośnych, stożkowych i strzałkowych pracujących w warunkach średniego obciążenia
  • Układy obiegowe
  • Mobil Vacuoline 525, 528, 533 mogą być stosowane w układach hydraulicznych z pompami zębatymi, łopatkowymi, promieniowymi i osiowo-tłokowymi, gdzie w zaleceniach jest wysokiej lepkości olej hydrauliczny z dodatkami przeciwzużyciowymi.
  • Niektóre sprężarki i pompy próżniowe tłoczące powietrze i gazy obojętne, w których temperatura tłoczenia nie przekracza 150ºC, nie przeznaczone w sprężarkach służących do oddychania
Mobil Vacuoline 500 – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt posiada następujące aprobaty:525
DANIELI Type 21-0.597654.F BGV No Twist Stand Block-TMB/TFS Rev 15X
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:525
Wymagania dla oleju MORGOIL “Walcarki No twist “X
Własności fizykochemiczne525528533537546548
Klasa lepkościISO 150ISO 220ISO 320ISO 460ISO 680

Dostępne pojemności: 20L, 208L cysterna