Mobil Super 3000 Formula V 0W30

Mobil Super 3000 Formula V 0W30 to wysokiej jakości olej silnikowy o niskiej zawartości popiołu, przeznaczony do europejskich pojazdów z silnikami Diesla i benzynowymi, zaprojektowany tak, aby utrzymać skuteczność ochrony przy rzadszych wymianach oleju i przyczyniać się do utrzymania sprawności samochodowych układów redukcji emisji.

To olej silnikowy stworzony specjalnie dla pojazdów VAG (VW, Audi, Porsche).

Mobil Super 3000 Formula V 0W30 – właściwości i zalety

Olej zapewnia doskonałą ochronę przed zużyciem w wysokich i niskich temperaturach oraz czystość silnika.

Główne właściwości i zalety:

  • Kompatybilny z filtrami cząstek stałych i katalizatorami.
  • Niska zawartość popiołu oraz niska zawartości fosforu i siarki przyczyniają się do przedłużenia trwałości eksploatacyjnej i utrzymania sprawności układów redukcji emisji zarówno w silnikach Diesla, jak i benzynowych.
  • Doskonałe właściwości niskotemperaturowe zapewniają niezawodne i szybkie uruchamianie silnika i ochronę układu elektrycznego w niskich temperaturach.
  • Wysoka skuteczność ochrony przed zużyciem dzięki dużej wytrzymałości filmu olejowego i systemowi dodatków
  • Aktywne czynniki czyszczące ograniczają odkładanie się osadów i szlamów, co umożliwia przedłużenie trwałości eksploatacyjnej silnika i utrzymywanie go w czystości.
  • Nadaje się do długotrwałego serwisowania
Mobil Super 3000 Formula V 0W30 – zastosowania

Produkt zalecany jest do stosowania w nowoczesnych silnikach benzynowych lub wysokoprężnych z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem, wyposażonych w układy oczyszczania spalin (spełniające normy Euro 6, Euro 5 i Euro 4). Posiada homologacje VW 504 00 / VW 507 00 i Porsche C30 do stosowania w pojazdach VAG od 2000 r., odnoszące się do oleju z wydłużonymi okresami międzyobsługowymi (30000 km / 2 lata zgodnie z instrukcją obsługi samochodu).

Mobil Super 3000 Formula V 0W30 jest również zalecany do stosowania w pojazdach japońskich i koreańskich, do których wymaga się oleju silnikowego ACEA C3 / SAE xW-30 o niskiej zawartości popiołu.

Dostępne opakowania: 1L, 5L, 20L-box, 60L, 208L

Mobil Super 3000 Formula V 0W30 – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt posiada następujące aprobaty:
VW 504 00
VW 507 00
Porsche C30
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:
ACEA C3