Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30 to w pełni syntetyczny olej silnikowy, który zapewnia długą żywotność silnika w samochodach różnego typu i o różnym okresie eksploatacji dzięki lepszej ochronie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje Mobil Super 3000 mają ustaloną markę w branży, tak więc stosujący je kierowcy mają gwarancję optymalnego działania silnika w swoim pojeździe. Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30 zapewnia:

 • lepszą ochronę w wysokich temperaturach
 • ułatwiony zimny start
 • większą czystość silnika i zapobieganie osadom
 • ulepszoną ochronę przeciwzużyciową
 • przyczynia się do oszczędności paliwa (patrz ACEA A5/B5)

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30 – zastosowanie

Produkt ten został opracowany w celu zapewnienia lepszej ochrony silnika niż oleje mineralne lub półsyntetyczne. Firma ExxonMobil zaleca Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30 kierowcom, którzy często użytkują swoje pojazdy w trudnych warunkach drogowych. Olej ten może przyczynić się do zmniejszenia uszkodzeń spowodowanych częstym wysokim obciążeniem silnika. Olej ten może być stosowany w wielu rodzajach pojazdów napędzanych silnikami benzynowymi i Diesla, w lekkich pojazdach ciężarowych i samochodach dostawczych, w których wymagane jest stosowanie oleju silnikowego o niskiej lepkości (HTHS).

Produkt ten jest dostosowany do wymogów specyfikacji Forda, ale może być też stosowany w innych pojazdach o odpowiednich wymogach w zakresie lepkości i jakości. Może być stosowany we wszystkich silnikach wymagających specyfikacji WSS-M2C913-D, jak również w aplikacjach, gdzie zalecana jest specyfikacja WSS-M2C913-C.

Dostępne opakowania: 1L, 4L, 20L-box, 208L

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30 – specyfikacje i dopuszczenia
 •  spełnia lub przewyższa następujące wymagania:
  ACEA A5/B5
  API SN (Meets Engine Test Requirements)/ SL
  Ford WSS-M2C913-C
 • posiada następujące aprobaty producentów:
  Ford WSS-M2C913-D
 • jest rekomendowany przez ExxonMobil do stosowania w aplikacjach wymagających:
  API CF