Który olej do mojego Peugeota / Citroëna?

Oferta olejów silnikowych Mobil obejmuje produkty przeznaczone dla różnych modeli Peugeot / Citroën , w tym oleje do silników benzynowych i wysokoprężnych oraz silników HDi.

Który olej do mojego Peugeota / Citroëna?

Paleta olejów silnikowych Mobil obejmuje zarówno oleje opracowane dla nowszych modeli Peugeot 308, takich jak Peugeot 308 1.6 e-HDi, a także oleje stworzone z myślą o modelach starszych, takich jak Peugeot 206 1.4i. Sprawdza się również doskonale w samochodach Citroën C3, C4 i C5.

Aprobaty olejowe dla Peugeota/ Citroëna

PSA B71 2290
Specyfikacja oleju silnikowego Peugeot / Citroën wprowadzona w 2009 roku. B71 2290 to olej o niskiej zawartości SAPS przeznaczony do silników z filtrami cząstek stałych dla silników Diesla i normami emisji Euro 5. Specyfikacje ogólne to: ACEA C2 lub C3 z dodatkowymi testami PSA.

PSA B71 2294
Specyfikacja oleju silnikowego Peugeot / Citroën wprowadzona w 2009 roku. Główna specyfikacja: ACEA A3 / B4 z dodatkowymi testami PSA.

PSA B71 2295
Peugeot / Citroën – norma dotycząca oleju silnikowego do silnika przed MY 1998. Ogólna specyfikacja: ACEA A2 / B2.

PSA B71 2296
Specyfikacja oleju silnikowego Peugeot / Citroën wprowadzona w 2009 roku. Specyfikacje ogólne: ACEA A3 / B4 + dodatkowe badania PSA.

PSA B71 2300

Specyfikacja oleju wg ACEA A3/B3/B4, HTHS – min 3.5 mPa.s, viscosity to SAE J300. Zawartość popiołu siarczanowego 1.0% .

PSA B71 2312
Peugeot / Citroën opracował normę B71 2312 dla olejów zdolnych do wytrzymywania najcięższych ograniczeń termicznych wraz z najnowocześniejszą kompatybilnością systemów oczyszczania spalin. Norma PSA B71 2312 dotyczy wszystkich pojazdów Peugeot i Citroën wyposażonych w silniki Diesla “BlueHDi” wyposażonych w SCR (selektywna redukcja katalizatora) umożliwiających traktowanie tlenkami azotu (NOx) za pomocą dodatku AdBlue® lub tak zwanego “płynu wydechowego do silników wysokoprężnych” . Norma wymaga również ulepszonych właściwości zimnego płynięcia, aby zmniejszyć tarcie hydrodynamiczne oleju, w celu uzyskania oszczędności zużycia paliwa, zwłaszcza gdy olej jest zimny. To dodatkowe wymaganie dla właściwości zimnego przepływu umożliwia doskonały przepływ oleju przy uruchomieniu, szybsze wytwarzanie ciśnienia oleju, szybsze obroty i szybszy zasięg temperatury roboczej. Ten rodzaj środka smarnego o niskiej lepkości umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa, a tym samym zmniejsza emisję gazów cieplarnianych (CO2).

Jak mogę zaoszczędzić pieniądze dzięki stosowaniu Mobil 1?

W pełni syntetyczne oleje, takie jak Mobil 1, łatwiej i szybciej docierają do poszczególnych elementów silnika Twojego Peugeota w porównaniu z tradycyjnymi olejami mineralnymi, zapewniając doskonałe smarowanie już od momentu jego uruchomienia, dzięki czemu silnik może pracować wydajniej. Te właściwości mogą przyczynić się zmniejszenia zużycia paliwa i idących za tym oszczędności finansowych.

Niezależnie od tego, czy posiadasz dużego rodzinnego Peugeota 508, mniejszego Peugeota 207, Citroëna 307 skorzystaj z narzędzia doboru oleju „Dobierz olej”, aby dowiedzieć się, który olej Mobil jest odpowiedni dla Twojego Peugeota / Citroëna.

Oleje silnikowe Mobil 1 do samochodów marki PeugeotCitroën

Francuska grupa PSA wydała zestaw specyfikacji oleju w roku 2009 r. Stało się to w celu uzyskania większej kontroli nad olejami silnikowymi stosowanymi w ich pojazdach. Wszystkie specyfikacje są oparte na specyfikacjach ACEA, ale wymagają również spełnienia dodatkowych warunków.

Poproś o ofertę

Aby zapoznać się z najnowszymi specyfikacjami produktów Mobil, zobacz Karty produktów.

W jaki sposób w pełni syntetyczny olej chroni silnik mojego Peugeota/Citroëna?

Wyniki testów pokazują, że olej Mobil 1 dociera do wszystkich ruchomych części silnika o 15 sekund szybciej niż niektóre oleje konwencjonalne. Do momentu uzyskania pełnej cyrkulacji (obiegu) oleju w silniku tarcie pomiędzy ruchomymi częściami silnika powoduje ich zużycie. Oleje syntetyczne, takie jak Mobil 1, rozpoczynają cyrkulację w silniku niemal natychmiast, chroniąc każdą ruchomą część silnika, co z czasem przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz oszczędności związane z kosztami eksploatacji.

Który olej powinienem kupić do mojego Peugeota/ Citroëna?

Używanie odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle ważne. Musi on spełniać wszystkie wymagania producenta pojazdu, w tym przypadku firmy Peugeot/Citroën . Stosowanie właściwego oleju Mobil 1 podczas rutynowych przeglądów serwisowych i zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu idzie w parze z gwarancyjnymi wymaganiami producenta pojazdów Peugeot /Citroën . Rekomendacje dotyczące oleju można uzyskać za pomocą narzędzia doboru oleju Mobil „Dobierz olej”, poprzez wyszukanie marki i modelu pojazdu.