Mobil Super 3000 Formula P 5W30

Mobil Super 3000 Formula P 5W30

Mobil Super 3000 Formula P 5W30 to najwyższej jakości olej silnikowy o niskiej zawartości popiołu. Został zaprojektowany, aby wydłużyć trwałość eksploatacyjną i utrzymać wydajność układów redukcji emisji spalin w silnikach zarówno wysokoprężnych, jak i benzynowych. Nadaje się do samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów użytkowych i dostawczych.

Produkt ten zaleca się do stosowania w pojazdach marki Peugeot i Citroen oraz w wielu innych samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych europejskich producentów wymagających spełnienia lub przekroczenia specyfikacji ACEA C2.

Mobil Super 3000 Formula P 5W30 – właściwości i zalety

Produkt ten zapewnia doskonałą ochronę przed zużyciem w wysokich i niskich temperaturach oraz większą czystość silnika.

Główne właściwości i zalety:

  • Niskie zawartości popiołu, fosforu i siarki przyczyniają się do przedłużenia trwałości eksploatacyjnej i utrzymania sprawności układów redukcji emisji zarówno w wysokoprężnych jak i benzynowych silnikach.
  • Kompatybilny z filtrami cząstek stałych i katalizatorami.
  • Przyczynia się do oszczędności paliwa (zgodnie z ACEA C2).
  • Doskonałe właściwości niskotemperaturowe zapewniają niezawodne i szybkie uruchamianie silnika i ochronę układu elektrycznego w niskich temperaturach.
  • Wysoka skuteczność ochrony przed zużyciem.
  • Aktywne czynniki czyszczące ograniczają odkładanie się osadów i szlamów, co umożliwia przedłużenie trwałości eksploatacyjnej silnika i utrzymywanie go w czystości
Mobil Super 3000 Formula P 5W30 – zastosowanie

Olej ten zaleca się do stosowania w wielu nowoczesnych silnikach samochodowych, zwłaszcza w wysokowydajnych silnikach benzynowych, silnikach wysokoprężnych z wtryskiem i turbo doładowaniem z zasilaniem typu common rail oraz innych silnikach wysokoprężnych najnowszych samochodów osobowych, SUV-ów i lekkich pojazdów dostawczych.

  • W samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych lub dostawczych Peugeot-Citroen
  • W samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych lub dostawczych, takich jak furgonetki Iveco i Fiat, z wymaganiem przestrzegania specyfikacji ACEA C2
  • Silniki benzynowe oraz silniki wysokoprężne z filtrami cząstek stałych (DPF) i katalizatorami
  • Normalne warunki pracy oraz warunki okresowo cięższe (wliczając w tym jazdę w trybie miejskim)

Należy zawsze sprawdzić instrukcję obsługi pojazdu pod kątem zalecanej klasy lepkości i specyfikacji. Nie jest zalecany do stosowania w silnikach dwusuwowych ani lotniczych, chyba że zostanie dopuszczony przez ich producentów.

Dostępne opakowania: 20L-box, 208L

Mobil Super 3000 Formula P 5W30 – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt ten został dopuszczony przez następujących producentów urządzeń::
Peugeot/Citroën Automobiles B71 2290
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:
ACEA C2