Mobil Vactra oil Numbered Seria

Mobil Vactra Oil Numbered seria to wysokiej jakości oleje przeznaczone do smarowania prowadnic ślizgowych zaprojektowane specjalnie, aby spełniały wymogi precyzyjnych obrabiarek co do dokładności, separacji od chłodziw obróbkowych na bazie wody i ochrony urządzeń.

Formulacja serii Mobil Vactra Oil Numbered składa się ze starannie dobranych olejów bazowych wysokiej jakości i wyważonym zestawem zaawansowanych dodatków uszlachetniających, który zapewnia kontrolę właściwości ciernych, kompatybilność z płynami obróbkowymi na bazie wody i ochronę przed korozją części i urządzeń. Ten unikalny pakiet dodatków zapewnia wyjątkowe właściwości cierne w szerokim zakresie par materiałów ślizgowych, w tym stali ze stalą i stali z polimerami, zmniejszając efekt drgań „stick-slip” i karbowania powierzchni. Umożliwia to płynny, równomierny ruch przy projektowanych prędkościach posuwu, co zwiększa wydajność i dokładność maszyny, wydłuża trwałość eksploatacyjną narzędzi i poprawia jakość wykończenie powierzchni. Właściwości serii Mobil Vactra Oil Numbered zoptymalizowano w celu zapewnienia oddzielenia od wielu chłodziw wodnych przy jednoczesnym zminimalizowaniu korozyjnego oddziaływania chłodziw o wysokim pH na smarowane powierzchnie.

Mobil Vactra Oil Numbered Seria

Mobil Vactra Oil Numbered seria – własności i zalety

Oleje Mobil Vactra Oil Numbered seria opracowano i specjalnie zaprojektowano, aby zapewnić dodatkowy margines ochrony maszyn poprzez spełnienie rygorystycznych wymagań w zakresie smarowania prowadnic ślizgowych. Oleje te odznaczają się doskonałą smarownością i nośnością, co znacząco przyczynia się do poprawy jakości obrabianych części. Mobil Vactra Oil Numbered seria zapewnia oddzielenie od wielu chłodziw obróbkowych na bazie wody i olejów mieszalnych z wodą, co zmniejsza potencjalne negatywne skutki zanieczyszczenia krzyżowego i przyczynia się do przedłużenia trwałości eksploatacyjnej i wydajność zarówno środka smarnego, jak i chłodziwa.

Mobil Vactra Oil Numbered seria – zastosowania

Produkty serii Mobil Vactra Oil Numbered zaleca się do smarowania systemów prowadnic w obrabiarkach. Przeznaczone są do smarowania kombinacji żeliwa, stali i niemetalowych materiałów ślizgowych. Serię Mobil Vactra Oil Numbered można nakładać ręcznie, za pomocą smarownic zasilanych pod ciśnieniem lub w systemie swobodnego obiegu oleju.

  • Produkty serii Mobil Vactra Oil Numbered nadają się do zastosowań, które wymagają specyfikacji Fives Cincinnati P53, P47 i P50.
  • Mobil Vactra Oil Numbered No. 1 i No. 2 zaleca się dla prowadnic poziomych w obrabiarkach małych i średnich. Nadają się także do stosowania w systemach obiegowych w dużych maszynach oraz jako olej hydrauliczny w obrabiarkach pracujących w warunkach umiarkowanych obciążeń.
  • Mobil Vactra Oil Numbered No. 3 i No. 4 zwykle zaleca się dla dużych maszyn o wysokich naciskach prowadnic i gdzie wymaga się dużej precyzji. Zaleca się je także dla prowadnic pionowych i pochyłych, gdzie utrudniony może być spust oleju, dla mechanizmów przekładniowych w obrabiarkach pracujących w warunkach umiarkowanych obciążeń.
  • Serię Mobil Vactra Oil Numbered można stosować do smarowania śrub kulowych, prowadnic liniowych, wrzecienników, śrub przenoszących.
  • Serię Mobil Vactra Oil Numbered zaleca się do zastosowań, w których zanieczyszczenie chłodziwa wodnego konwencjonalnym olejem mineralnym skraca trwałość eksploatacyjną chłodziwa.

Dostępne opakowania: 20L, 208L

Mobil Vactra Oil Numbered seria – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:No. 1No. 2No. 3No. 4
DIN 51502 CGLPXXXX
Właściwości fizykochemiczneNo. 1No. 2No. 3No. 4
Klasa lepkości ISO VG3268150220