Mobil Vactra oil

Mobil Vactra oil są najwyższej jakości olejami zaprojektowanymi specjalnie dla spełnienia wymogów nowoczesnych wysokowydajnych obrabiarek pod kątem precyzji, oddzielania od chłodziw obróbkowych na bazie wody i ochrony sprzętu.

Numerowana seria olejów Mobil Vactra została stworzona z wysokiej jakości olejów bazowych oraz zaawansowanego pakietu dodatków uszlachetniających.  Zapewnia to małe tarcie, doskonałą kompatybilność z płynami obróbkowymi na bazie olejów mieszalnych z wodą oraz zabezpieczenie przed korozją części i sprzętu. Unikalny zaawansowany pakiet dodatków uszlachetniających pozwala na wyjątkowo skuteczną redukcję tarcia dla różnego rodzaju par materiałów ślizgowych, w tym stali ze stalą i stali z polimerami, przyczyniając się do eliminacji zjawisk “stick-slip” i karbowania. Pozwala to na ciągły, jednolity ruch przy prędkościach posuwu ustalonych przez producenta. Zwiększa to wydajność i precyzję maszyn, przyczyniając się do przedłużenia żywotności narzędzi i lepszego, dokładniejszego wykończenia powierzchni. Oleje tej serii mają optymalne właściwości zapewniające doskonałe oddzielanie tych olejów od płynów obróbkowych na bazie olejów mieszalnych z wodą. Jednocześnie minimalizuje korozyjne oddziaływanie płynów o wysokim pH na smarowane powierzchnie.

Mobil Vactra oil – własności i zalety

Oleje serii numerowanej Mobil Vactra zostały opracowane specjalnie w celu zwiększonego zabezpieczenia maszyn, w budowie których występują prowadnice ślizgowe o wysokich wymaganiach co do smarowania. Oleje te charakteryzują się doskonałą smarnością i przenoszeniem wysokich obciążeń, co w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia produkcji wysokiej jakości obrabianych detali. Seria olejów Mobil Vactra zapewnia doskonałe właściwości oddzielania oleju od wielu płynów obróbkowych na bazie olejów mieszalnych z wodą.  Redukuje to potencjalnie negatywne skutki wzajemnego zanieczyszczenia i przedłuża okres eksploatacji oraz wydajność tak oleju, jak i tych płynów.

Zastosowania

Produkty serii numerowanej Mobil Vactra są zalecane do smarowania systemów prowadnic w obrabiarkach. Olejów tych można używać ze wszystkimi rodzajami materiałów ślizgowych: żeliwnymi, stalowymi i niemetalowymi. Produkty serii numerowanej Mobil Vactra można dozować ręcznie, za pomocą smarownic zasilanych pod ciśnieniem lub w systemie swobodnego obiegu oleju. Są one odpowiednie do użytku w systemach hydraulicznych i przekładniach obrabiarek pracujących w warunkach umiarkowanych obciążeń.

Oleje serii Mobil Vactra nadaja się do stosowania w sprzęcie wymagającym specyfikacji Fives Cincinnati P53, P47 oraz P50.
Mobil Vactra Oil No. 1 i No. Nr 2 jest zalecany dla prowadnic poziomych na małych lub średnich obrabiarkach. Nadają się także do stosowania w systemach obiegowych w dużych maszynach. Można go użyć jako olej hydrauliczny w obrabiarkach pracujących w warunkach umiarkowanych obciążeń.
Mobil Vactra Oil Nr 3 i Nr 4 zalecane są zwykle dla dużych maszyn, gdzie ciśnienia prowadnic są wysokie i gdzie wymagana jest precyzja. Zaleca się je także dla prowadnic pionowych i pochyłych, gdzie mogą występować problemy z wyciekiem.  Ma również zastosowanie w mechanizmach przekładniowych w obrabiarkach pracujących w warunkach umiarkowanych obciążeń.
Oleje z serii numerowanej Mobil Vactra można stosować do smarowania śrub z nakrętką kulkową, prowadnic liniowych, wrzecienników, śrub przenoszących.
Oleje z numerowanej serii Mobil Vactra są zalecane do aplikacji, w których zanieczyszczenie chłodziw wodnych konwencjonalnym olejem mineralnym skraca ich przydatność eksploatacyjną.