Oleje przemysłowe

oleje przemysłoweZakłady przemysłowe, produkcyjne w swojej działalności wykorzystują urządzenia oraz maszyny o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Aby zapewnić ich prawidłowe działanie, potrzebny jest specjalistyczny olej. Oleje przemysłowe pełnią wiele funkcji. Do najważniejszych należy zaliczyć ochronę elementów przed tarciem, odprowadzanie ciepła czy zabezpieczenie przez zanieczyszczeniami, wodą oraz korozją. Mają one bezpośredni wpływ na prawidłowe działanie oraz zwiększenie żywotności maszyn i urządzeń. W zależności od użytych podczas produkcji dodatków oleje mają różne zastosowanie.

Oleje przemysłowe Mobil – zarówno te mineralne jak i na bazie oleju syntetycznego – zostały opracowywane w ścisłej współpracy z wiodącymi producentami urządzeń. Dzięki temu że inżynierowie firmy Mobil mogli posiąść wgląd w trendy budowy nowoczesnych urządzeń i wymagań dotyczących smarowania. Wiedza ta z kolei pomaga specjalistom zajmującym się technologią smarowniczą w projektowaniu bardzo skutecznych środków smarnych. Zapewniają one wyjątkową i zrównoważoną wydajność wymaganą w przypadku dzisiejszych urządzeń przemysłowych.

oleje przemysłowePrzemysłowe oleje i smary Mobil są specjalnie opracowane, aby:

  • Dbać o ochronę urządzeń
  • Umożliwiać bezproblemowe działanie w wysokich i niskich temperaturach, w wilgotnych środowiskach i przy dużych obciążeniach
  • Zapewniać dłuższe interwały smarowania
  • Dzięki dostępności smarów przemysłowych Mobil w szerokim zakresie lepkości i klas penetracji NLGI, móc zapewnić właściwe jego zastosowanie oraz zwiększyć wydajność, zmniejszyć koszty i straty.