Mobilgrease XHP Mine

Produkty z serii Mobilgrease XHP Mine stworzono specjalnie do smarowania maszyn do pracy w szczególnie ciężkich warunkach terenowych, w kopalniach oraz hutach. Smary tej serii, dostępne w pełnym zakresie klas NLGI, zagęszczone kompleksem litowym, z zawartością 5% dwusiarczku molibdenu. Można stosować w celu poprawy osiągów w szerokim zakresie warunków pracy i temperatur. Doskonałe działanie w niskich temperaturach usprawnia rozruch, chroni urządzenia w wymagających warunkach atmosferycznych i obniża koszty utrzymania. Posiada wyjątkową zdolność do pozostawania w miejscu aplikacji, bardzo dobrą odporność na wymywanie wodąWydłuża to przydatność w trudnych warunkach eksploatacyjnych i ogranicza konieczność przeprowadzania nieplanowanych czynności konserwacyjnych.

Seria Mobilgrease XHP Mine charakteryzuje się możliwością utrzymywania doskonałych osiągów przy wysokich obciążeniach oraz właściwości ochrony przed zużyciem. Wydłuża to okres eksploatacji części, obniża koszty utrzymania i ogranicza ryzyko nieplanowanych przestojów. Te smary mają zastosowanie w wyjątkowo ciężkich warunkach wykazują doskonałą stabilność strukturalną. Nie powodują korozji stali ani łożyskowych stopów miedzi i są kompatybilne z konwencjonalnych materiałami uszczelniającymi.

Zastosowania

Mobilgrease XHP 100 Mine, 320 Mine, 321 Mine, oraz 322 Mine zaleca się do stosowania w ciężkich warunkach terenowych i w kopalniach pod względem ciężkich warunków pracy i wymywania wodą. Do specjalnych zastosowań należą:

  • Siłowniki łyżek, sworznie przegubu łyżek i mocno obciążone elementy podwozia, w hutnictwie w bębenach zwijarki
  • Systemy centralnego smarowania maszyn ciężkich
  • Smarowanie podwozia ogólnego przeznaczenia
Typowa charakterystyka fizykochemiczna
Mobilgrease XHP 100 MineMobilgrease XHP 320 MineMobilgrease XHP 321 MineMobilgrease XHP 322 Mine

 

 
Klasa konsystencji NLGI0012
Rodzaj zagęszczaczaKompleks litowyKompleks litowyKompleks litowyKompleks litowy
KolorSzaro-czarnySzaro-czarnySzaro-czarnySzaro-czarny
Dwusiarczek molibdenu, %5555