Środki smarne dla przemysłu

Środki smarne dla przemysłu marki Mobil – zarówno te mineralne jak i na bazie oleju syntetycznego – zostały opracowywane w ścisłej współpracy z wiodącymi producentami urządzeń. Dzięki temu że inżynierowie firmy Mobil mogli posiąść wgląd w trendy budowy nowoczesnych urządzeń i wymagań dotyczących smarowania. Wiedza ta z kolei pomaga specjalistom zajmującym się technologią smarowniczą w projektowaniu bardzo skutecznych środków smarnych.  Dzięki nim zapewniona jest wyjątkowa i zrównoważona wydajność wymagana w przypadku dzisiejszych urządzeń przemysłowych.

środki smarne dla przemysłuPrzemysłowe środki smarne odgrywają istotną rolę zarówno w zakresie generowania, jaki i przenoszenia energii. Wpływają na zmniejszanie lub przekazywanie sił napędowych, generowanie powietrza chłodzącego lub sprężonego, a także w zakresie obrabiania i w wielu innych obszarach produkcji. Wiele procesów wymaga sprawnego funkcjonowania i chcąc to zapewnić potrzeba jest specjalnie opracowanych rozwiązań w zakresie środków smarnych.

Ważne są bezpieczeństwo, ochrona sprzętu a tym samym procesów i systemów. Smary przemysłowe Mobil mogą w znaczący sposób przyczynić się do poprawy produktywności i efektywności, a także do zmniejszenia zużycia energii. W dużej mierze dotyczy to układów hydraulicznych, przekładni i wielu innych zastosowań.

Przemysłowe oleje i smary Mobil są specjalnie opracowane, aby:

  • Dbać o ochronę urządzeń
  • Umożliwiać bezproblemowe działanie w wysokich i niskich temperaturach, w wilgotnych środowiskach i przy dużych obciążeniach
  • Zapewniać dłuższe interwały smarowania
  • Dzięki dostępności smarów przemysłowych Mobil w szerokim zakresie lepkości i klas penetracji NLGI, móc zapewnić właściwe jego zastosowanie oraz zwiększyć wydajność, zmniejszyć koszty i straty