Mobil Super 3000 0W16

Mobil Super 3000 0W16

Mobil Super 3000 0W16 to w pełni syntetyczny olej silnikowy o ultra-niskiej lepkości, który przyczynia się do poprawy sprawności silnika i zapewnia niezrównaną ochronę przed jego zużyciem w wysokowydajnych pojazdach spalinowych i hybrydowych.

Olej ten odpowiada na potrzeby nowych technologii silnikowych, przy użyciu których producenci pojazdów starają się optymalizować zużycie paliwa. Jest to olej wybierany dla silników benzynowych i hybrydowych Hondy, Lexusa i Toyoty, zoptymalizowanych do pracy z olejami 0W16.

Mobil Super 3000 0W16 – właściwości i zalety

Olej ten zaprojektowano, aby przedłużyć trwałość silnika i zapewnić niezrównaną ochronę jego przed szlamem, rdzewieniem i korozją w trudnych warunkach eksploatacyjnych oraz optymalną lepkość i płynność w szerokim zakresie temperatur.

Przeznaczony dla  nowoczesnych i wysokowydajnych silników benzynowych i hybrydowych

  • Spełnia lub przekracza najnowsze standardy branżowe ILSAC i API.
  • Chroni przed przedwczesnym zapłonem przy niskich prędkościach obrotowych (LSP) w silnikach benzynowych z bezpośrednim wtryskiem i turboładowaniem.
  • Niezrównana ochrona przed zużyciem, przyczynia się do wydłużenia życia silnika.
  • Umożliwia działanie w podwyższonych temperaturach bez gęstnienia oleju z powodu utleniania i bez degradacji oleju.
  • Umożliwia łatwe uruchamianie silnika w zimne dni  i skraca czas rozgrzewania silnika w celu ochrony jego podstawowych części.
Mobil Super 3000 0W16 – zastosownie

Produkt przeznaczony jest dla pojazdów benzynowych, których konstruktorzy zalecają olej lepkości SAE 0W16. Olej ten nadaję się do wybranych pojazdów benzynowych i hybrydowych Toyoty, Lexusa i Hondy. Mobil Super 3000 0W16 spełnia lub przekracza najnowsze wymagania SP Amerykańskiego Instytutu Naftowego oraz nowej kategorii ILSAC GF-6B olejów o niskiej lepkości i stwierdzonym działaniu zasobooszczędnym.

Uwaga: Kategoria GF-6B, w przeciwieństwie do kategorii GF-6A, nie jest wstecznie zgodna z poprzednimi kategoriami ILSAC (od GF-1 do GF-5), dlatego Mobil Super 3000 0W16 należy stosować tylko wtedy, gdy w instrukcji obsługi zaleca się stosowanie specyfikacji GF-6B/0W16.

Mobil Super 3000 0W16 – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:
API SP
ILSAC GF-6B
API SN
API SN PLUS
ZASOBOOSZCZĘDNOŚĆ (RESOURCE CONSERVING) API SN PLUS
Zasobooszczędność (Resource Conserving) API SN
Zasobooszczędność (Resource Conserving) API SP