Który olej do mojego Mercedesa?

Oferta olejów silnikowych Mobil obejmuje produkty przeznaczone dla modeli Mercedes-Benz, w tym oleje do silników benzynowych oraz do silników Diesla w tym CDI.

Paleta olejów silnikowych Mobil obejmuje zarówno oleje opracowane specjalnie dla nowszych modeli Mercedes-Benz klasy C, takich jak Mercedes C180, a także oleje dla Mercedes-Benz klasy E, takich jak Mercedes E320 CDI kombi. Który olej do mojego Mercedesa?

Aprobaty olejowe dla Mercedesa

Nazwa specyfikacji MB pochodzi od schematu Mercedes Bluebook, podzielonego przez ponumerowane akapity i strony. Jest używany przez dealerów do identyfikacji produktów certyfikowanych przez producenta i ich prawidłowego zastosowania w silnikach.

MB 226.5
Ta specyfikacja jest wymagana w przypadku pojazdów Mercedes z silnikami benzynowymi dostarczanymi przez Alians Renault-Nissan. Wymagania specyfikacji są podobne do MB 229.5.

MB 226.51
Niniejsza specyfikacja jest oparta na RN0720 i jest zalecana dla pojazdów Mercedes z silnikami wysokoprężnymi DPF dostarczonymi przez Renault. Oleje spełniające tę specyfikację mają bardzo dobrą stabilność termiczną i kompatybilność po obróbce.

MB 229.1
Do silników benzynowych i wysokoprężnych. Minimalna wymagana jakość ACEA A2 / B2 z dodatkowymi ograniczeniami silnika.

MB 229.3
Ma ona zastosowanie w silnikach benzynowych i wysokoprężnych. Minimalna wymagana jakość ACEA A3 / B3 / B4 i MB 229.1. Może jedynie certyfikować oleje o lepkości 0/5W-x.

MB 229.31
Wielosezonowy, o niskiej zawartości SAPS olej silnikowy, zalecany zarówno do silników wysokoprężnych, jak i benzynowych Mercedes Benz, Smart i Chrysler. Tylko oleje o niskiej lepkości, które mogą uzyskać 1,0% oszczędności na zużytym paliwie w teście zużycia paliwa M111 (CEC L-54-T-96) mogą uzyskać takie zatwierdzenie. W tym teście oszczędności paliwa są porównywane z osiągami oleju referencyjnego RL 191 (SAE 15W-40).

MB 229.5
Energooszczędne oleje mające zastosowanie w niektórych silnikach w samochodach osobowych i dostawczych. Zatwierdzone oleje muszą spełniać specyfikacje ACEA A3, B3 i B4 oraz pewne dodatkowe wymagania ze strony Daimler Chrysler AG. Olej musi znajdować się na liście zatwierdzeń.

MB 229.51
Dotyczy oleju Low SAPS Long Life do silników Diesla z filtrem cząstek stałych spełniającym normy emisji EU-4 ->.

MB 229.52
Oleje spełniające te wymagania muszą mieć mniejszą zawartość popiołu, dające co najmniej 1% większą oszczędność paliwa w porównaniu do wymagań MB 229.31 i MB 229.51 oraz lepszą stabilność utleniania dla kompatybilności z biopaliwami. Można go również stosować tam, gdzie wymagany jest olej MB 229.31 lub MB 229.51. Podobnie jak w przypadku MB 229.5 i MB 229.51, specyfikacja ta wymaga oleju o przedłużonej trwałości.

MB 229.71
Oleje wielosezonowe do silników benzynowych i wysokoprężnych samochodów osobowych Mercedes-Benz zaznany także jako “low SAPS” – tj oleje silnikowe o niskiej zawartości popiołu na siarczanie (SA), fosfor (P) i siarka (S). Jest to potrzebne zwłaszcza dla silników diesla z filtrem cząstek stałych. Obniżony HTHS  ≥2.6 i ≤2.9 to mniejsze zużycie paliwa i obniżenie emisji CO2. Umożliwia mniejsze zużycie paliwa ≥3.0% w teście CEC L-54-T-96. Norma ta została ustalona i jest wymagana specjalnie dla nowego czterocylindrowego diesla OM654 z normą Euro 6, gdzie zastosowano technologię oczyszczania spalin SCR stosowaną m.in. w silnikach Diesla, której główną zasadą jest zredukowanie wewnątrz silnika emisji cząstek stałych (PM) oraz redukcję zwiększonej emisji tlenków azotu (NOx). Odpowiadający poziomowi sekwencji olejowej ACEA: ACEA C5.

MB 229.72, 
Oleje z powyższą normą są dedykowane dla samochód osobowych i dostawczych. Określono ich lepkość SAE 0W20, i niski wskaźnik HTHS. Jest on przeznaczony do silnika z wałem korbowym M254, M256, M260, M264, M282. Norma ta ma na celu zapewnienie maksymalnej oszczędności paliwa. Produkty z tą normą nie są kompatybilne z poprzednimi normami i mogą być stosowane tylko do silników które tę normę wymagają.

Jak mogę zaoszczędzić pieniądze dzięki stosowaniu Mobil 1?

W pełni syntetyczne oleje, takie jak Mobil 1, łatwiej i szybciej docierają do poszczególnych elementów silnika Twojego Mercedesa w porównaniu z tradycyjnymi olejami mineralnymi, zapewniając doskonałe smarowanie już od momentu jego uruchomienia, dzięki czemu silnik może pracować wydajniej. Te właściwości mogą przyczynić się zmniejszenia zużycia paliwa i idących za tym oszczędności finansowych.

Niezależnie od tego, czy posiadasz niewielkiego, rodzinnego Mercedesa klasy A lub luksusowego roadstera klasy SL, skorzystaj z narzędzia doboru oleju „Dobierz olej”, aby dowiedzieć się, który olej Mobil jest odpowiedni dla Twojego Mercedesa.

Oleje silnikowe Mobil 1 do samochodów marki Mercedes-Benz

Poproś o ofertę

Aby zapoznać się z najnowszymi specyfikacjami produktów Mobil, zobacz Karty produktów.

W jaki sposób w pełni syntetyczny olej chroni silnik mojego Mercedesa?

Wyniki testów pokazują, że olej Mobil 1 dociera do wszystkich ruchomych części silnika o 15 sekund szybciej niż niektóre oleje konwencjonalne. Do momentu uzyskania pełnej cyrkulacji (obiegu) oleju w silniku tarcie pomiędzy ruchomymi częściami silnika powoduje ich zużycie. Oleje syntetyczne, takie jak Mobil 1, rozpoczynają cyrkulację w silniku niemal natychmiast, chroniąc każdą ruchomą część silnika, co z czasem przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz oszczędności związane z kosztami eksploatacji.

Który olej powinienem kupić do mojego Mercedesa?

Używanie odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle ważne. Musi on spełniać wszystkie wymagania producenta pojazdu, w tym przypadku Mercedes-Benz. Stosowanie właściwego oleju Mobil 1 podczas rutynowych przeglądów serwisowych i zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu idzie w parze z gwarancyjnymi wymaganiami producenta pojazdów Mercedes-Benz. Rekomendacje dotyczące oleju można uzyskać za pomocą narzędzia doboru oleju Mobil „Dobierz olej”, poprzez wyszukanie marki i modelu pojazdu.