Mobilcut 140 New

Mobilcut 140 New to rozpuszczalny w wodzie olej o wydłużonym okresie trwałości, dzięki czemu idealnie nadaje się do obróbki od średniej do ciężkiej. Został opracowany w celu zapewnienia długiej żywotności, dobrej stabilności i trwałość mikroemulsji, co przyczynia się do przedłużenia efektywności działania narzędzia skrawającego i jakości obrabianej powierzchni nawet w trudnych warunkach obróbki skrawaniem. Mobilcut 140-New to idealny wybór tam, gdzie wymagana jest precyzyjna obróbka dla szerokiej gamy materiałów i aplikacji, a jednocześnie jest łatwy do monitorowania i konserwacji.

Obróbka skrawaniem aluminium i wysokiej jakości stali w operacjach średnich do ciężkich, takich jak frezowanie, toczenie, piłowanie, wytaczanie, wiercenie i rozwiercanie, gdy pożądana jest smarowność rozpuszczalnego oleju.

Produkt ten dobrze pracuje w kontakcie z bardzo miękką wodą (5 ° dH), a emulsja jest także stabilna w użyciu bardzo twardej wody (do 80 ° dH).

Mobilcut 140 New – zastosowanie

Uniwersalna wydajność Mobilcut 140 New nadaje się do obróbki aluminium i stali o wysokiej obrabialności w operacjach o średnich i dużych obciążeniach, takich jak frezowanie, toczenie, piłowanie, wytaczanie, wiercenie i rozwiercanie, gdzie pożądana jest smarowność rozpuszczalnego oleju.
Rodzaj płynu to mikro emulsja. Zawartość oleju mineralnego wynosi zazwyczaj 40%. Zakres twardości wody wynosi od 5 do 30° dH. Jego współczynnik refraktometru wynosi 1,2
 
Zalecane stężenia dla typowych operacji:

Stale niskostopowe – frezowanie, toczenie: 5-8%
Stale węglowe, trudna obróbka: 6-10%
Obróbka aluminium: 6-10%
Szlifowanie walcowe i powierzchniowe: 5-7%

Mobilcut 140 New – właściwości fizykochemiczne i specyfikacje

Wygląd, koncentrat AA.Lab.101                                           Ciecz, żółta

Wygląd, emulsja 5.0% w wodzie 20 °dH, AA.Lab.101          Mleczna

Lepkość kinem. w 20°C, [mm2/s], DIN EN ISO 3104           120

Gęstość 15°C, [kg/m3], DIN EN ISO12185                           975

pH 5.0% roztw. w wodzie 20 °dH, DIN 51369                        9,4

Dostępne opakowania: 20L