Który olej do mojego Porsche?

Oferta olejów silnikowych Mobil obejmuje produkty przeznaczone dla różnych modeli Porsche, w tym oleje do silników benzynowych oraz wysokoprężnych.
Samochody Porsche są napełniane fabrycznie olejem Mobil 1 i producent Porsche wyraźnie zaleca stosowanie olejów Mobil 1 ze względu na ich osiągi i doskonałą ochronę silnika. Paleta olejów silnikowych Mobil obejmuje zarówno oleje odpowiednie dla modeli Porsche 911, takich jak 911 Carrera, jak również oleje dla modeli Porsche Cayenne, np. Cayenne S.

Aprobaty olejowe dla Porsche
  • Porsche A40
    • Olej do silników benzynowych wyprodukowanych po 1994 roku – w tym modeli 911, Cayman, Cayenne, Boxster, Panamera, a także Cayenne V6 ale z wykluczeniem trybu Longlife. Norma przeznaczona dla olejów stosowanych w silnikach benzynowych, dotycząca klas lepkości SAE 0/5W-40/50. Wymagania oparte na ACEA A3/B4 wraz z testami dodatkowymi Porsche
  • Porsche C40
  • Porsche C30
    • Olej przeznaczony do Porsche Cayenne z silnikami 3,0 V6 Diesel TDI (z DPF) oraz benzynowego V6 z trybem Longlife. Norma przeznaczona dla olejów stosowanych w silnikach o zapłonie samoczynnym. Zawiera ona wymaganie dotyczące ograniczonej zawartości popiołu siarczanowego. Zwiększone wymagania dotyczące zużycia, zdolności czyszczących, zużycia paliwa niż dla normy Porsche A40.
  • Porsche C20
Jak mogę zaoszczędzić pieniądze dzięki stosowaniu Mobil 1?

W pełni syntetyczne oleje, takie jak Mobil 1, łatwiej i szybciej docierają do poszczególnych elementów silnika Twojego Porsche w porównaniu z tradycyjnymi olejami mineralnymi, zapewniając doskonałe smarowanie już od momentu jego uruchomienia, dzięki czemu silnik może pracować wydajniej. Te właściwości mogą przyczynić się zmniejszenia zużycia paliwa i idących za tym oszczędności finansowych.

Który olej do mojego Porsche? Niezależnie od tego, czy posiadasz Porsche Cayman R czy Porsche Boxster Spyder, skorzystaj z narzędzia doboru oleju „Dobierz olej”, aby dowiedzieć się, który olej Mobil jest odpowiedni dla Twojego Porsche.

 

Oleje silnikowe Mobil 1 do samochodów marki Porsche

Poproś o ofertę

Aby zapoznać się z najnowszymi specyfikacjami produktów Mobil, zobacz Karty produktów.

W jaki sposób w pełni syntetyczny olej chroni silnik mojego Porsche?

Wyniki testów pokazują, że olej Mobil 1 dociera do wszystkich ruchomych części silnika o 15 sekund szybciej niż niektóre oleje konwencjonalne. Do momentu uzyskania pełnej cyrkulacji (obiegu) oleju w silniku tarcie pomiędzy ruchomymi częściami silnika powoduje ich zużycie. Oleje syntetyczne, takie jak Mobil 1, rozpoczynają cyrkulację w silniku niemal natychmiast, chroniąc każdą ruchomą część silnika, co z czasem przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz oszczędności związane z kosztami eksploatacji.

Który olej powinienem kupić do mojego Porsche?

Używanie odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle ważne. Musi on spełniać wszystkie wymagania producenta pojazdu, w tym przypadku Porsche. Stosowanie właściwego oleju Mobil 1 podczas rutynowych przeglądów serwisowych i zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu idzie w parze z gwarancyjnymi wymaganiami producenta pojazdów Porsche. Rekomendacje dotyczące oleju można uzyskać za pomocą narzędzia doboru oleju Mobil „Dobierz olej”, poprzez wyszukanie marki i modelu pojazdu.