Analizy dla hutnictwa

ExxonMobil wprowadza usługę analizy smaru dla operatorów hut stali. Projekt jest realizowany w Polsce i Rosji w ramach ścisłej współpracy zainteresowanych hut z producentem olejów i smarów Mobil dla przemysłu. Za wykonanie analiz odpowiada zespół inżynierów wsparcia technicznego ExxonMobil i SmarT Plus. 

Bezpłatne analizy dla hutnictwa

Podczas badania z użyciem przenośnego sprzętu diagnostycznego, zespół ExxonMobil określa konsystencję smaru, jego właściwości w zakresie wydzielania oleju oraz poziom zanieczyszczeń. Analizy smaru w całości są prowadzone na terenie huty, co przyspiesza przygotowanie finalnego raportu. Na podstawie wyników badania specjaliści ExxonMobil oraz naszej firmy rekomendują odpowiedni program optymalizacji okresów między przesmarowaniami. Priorytetem jest utrzymanie wysokiej skuteczności ochrony sprzętu. Wprowadzenie zmian ma pomóc hutom uniknąć potencjalnych problemów, które mogą prowadzić na przykład do przedwczesnej awarii łożysk.

Badanie w hutach może zostać uzupełnione o kontrolę termograficzną, w ramach której inżynierowie zestawiają odczyty temperatury z kontrolą wzrokową smaru. Pozwala to na identyfikację i zapobieganie potencjalnym problemom jeszcze przed ich wystąpieniem oraz wskazanie obszarów o potencjale oszczędności. Huty stali na całym świecie już teraz korzystają z zalet tej nowoczesnej usługi.

Produkty Mobil dla hutnictwa

Wysokiej jakości oleje i smary stanowią jedynie około 1% kosztów operacyjnych hut stali, a mogą zapewnić im istotne korzyści finansowe. „Wydłużenie okresów eksploatacji urządzeń i okresów między wymianami oleju nie byłoby możliwe bez rozwoju technologii smarnej. Wynikające z tego korzyści widzimy na co dzień u naszych klientów. Na przykład, po wprowadzeniu Mobil Centaur XHP™ 461 u jednego z największych producentów stali w Turcji zużycie smaru spadło o 40%, a roczne oszczędności wyniosły 118 000 dolarów*” – mówi Sarp Degirmenci, EAME Offer Advisor w ExxonMobil.

Mobil Centaur XHP 461 – potwierdzenie osiągniętych korzyści walcownia Turcja

Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu w branży, ExxonMobil dysponuje wiedzą pozwalającą dostarczać hutom stali rozwiązania wspierające produktywność i podnoszące konkurencyjność.

*Potwierdzone korzyści bazują na doświadczeniach jednego klienta. Rzeczywiste wyniki mogą być inne w zależności od rodzaju urządzenia i jego konserwacji, warunków i środowiska pracy oraz stosowanego wcześniej środka smarnego.

Odwiedź na naszej stronie sektor środki smarne dla hutnictwa

O ExxonMobil

ExxonMobil jest jednym z największych światowych dostawców paliw, środków smarnych i produktów specjalistycznych, w tym olejów bazowych, wosków i asfaltów. Bazując na historii smarowania Vacuum Oil Company, założonej w 1866 roku i przejętej w 1879 roku, ExxonMobil od ponad 150 lat znajduje się  w czołówce innowatorów technologicznych w dziedzinie środków smarnych. Przełomowe produkty firmy miały swój wkład w największych osiągnięć technologicznych ludzkości – dotyczy to między innymi pierwszego auta z silnikiem benzynowym, pierwszego elektrycznego układu napędowego, pierwszego lotu samolotem z napędem silnikowym, pierwszego lotu promem kosmicznym. Dzisiaj ExxonMobil kontynuuje prace nad produktami smarnymi dla nowych generacji maszyn, pomagając utrzymać świat  w ruchu.

©2019 ExxonMobil Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie użyte w niniejszej publikacji znaki towarowe są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ExxonMobil Corporation lub jednej z jej spółek zależnych, chyba że wskazano inaczej.