Mobil 1 FS x2 5W50

Mobil 1 FS X2 5W50

Mobil 1 FS x2 5W50 to syntetyczny olej silnikowy, który zaprojektowany w celu zapewnienia doskonałej wszechstronnej ochrony silników działających w trudnych warunkach. Jest odpowiedni do zastosowań w sportach motorowych wymagających olejów silnikowych o wysokiej lepkości i zaspokaja szczególne wymagania starszych pojazdów nawet powyżej 100 000 km.

Produkt ten stanowi mieszankę wysokowydajnych syntetycznych baz olejowych, które zostały połączone z pakietem dodatków. Zapewniają odpowiedni film olejowy, który stanowi ochronnę w wysokiej temperaturze. Jednocześnie zapewnia doskonałe właściwości przepływu oleju w niższych temperaturach. Jego pełny system dodatków SAPS przyczynia się również do wyjątkowej mocy czyszczenia, ochrony zużycia silnika i smarowania do 20 000 km pomiędzy wymianą oleju.

Olej Mobil 1 FS x2 5W50- zalety
  • produkt stanowi doskonałą ochronę silnika, pomagając zapobiegać gromadzeniu się szkodliwego nagaru
  • zawiera ulepszona technologię czyszczenia silników w samochodach o większym przebiegu (100 000 km +)
  • posiada ulepszoną ochronę przed zmienną jakością paliwa
  • jego klasa lepkości w niskiej temperaturze (SAE 5W), pozwala chronić silnik podczas zimnego uruchamiania
  • klasa lepkości w wysokiej temperaturze (SAE 50), pomaga w zachowaniu grubego filmu olejowego w celu ochrony przed zużyciem, a także zmniejszyć zużycie oleju lub wycieki w silnikach o wysokim przebiegu
  • pomaga zapobiegać wystąpieniu zabójczego dla silnika przedwczesnego zapłonu (LSPI) i zużycia łańcucha rozrządu w silnikach turbodoładowanych z bezpośrednim wtryskiem benzyny (GTDI)
Mobil 1 FS x2 5W50 – zastosowanie

Olej ten jest odpowiedni do pojazdów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi (bez filtra cząstek stałych), z turbiną i bez. Ma zastosowanie także w starszych silnikach benzynowych.

Dobrze nadaje się do zastosowań w sportowych motorowych i podczas ekstremalnych warunków jazdy (wysokie temperatury i obciążenia, holowanie samochod).

 Mobil 1 FS x2 5W50specyfikacje i dopuszczenia

spełnia lub przewyższa następujące wymagania:

API SJ
API SL
API SM
API SN
API SN PLUS
API SP
ACEA A3/B3
ACEA A3/B4
LEXUS LFA Service Fill

posiada następujące aprobaty producentów:

MB-Approval 229.3
Porsche A40

produkt jest zalecany do stosowania w aplikacjach wymagających:

API CF
FIAT 9.55535-M2