Mobilmet 440 seria

Mobilmet 440 seria są wysokiej jakości wielozadaniowymi płynami chłodząco-smarującymi. Mają one zastosowanie w średnio- i wysoko obciążonych operacjach skrawania oraz jako oleje smarne do obrabiarek. Jako oleje hydrauliczne wykorzystywane są w niektórych systemach hydraulicznych, eliminując w ten sposób problem wzajemnego zanieczyszczania płynu chłodząco-smarującego i oleju smarnego. Ich formulacja zawiera wysokiej jakości oleje bazowe i dodatki uszlachetniające nie zawierające chloru. Dodatki te zapewniają efektywność obróbki w wielu operacjach oraz nie plamią metali żelaznych i nieżelaznych w trakcie obróbki. Oleje mają jasny kolor i są przezroczyste, dlatego obszar roboczy jest cały czas widoczny. Dobrze chronią elementy skrawające narzędzia przed zużyciem. W operacjach szlifowania redukują one obciążenie ściernic i przedłużają ich żywotność. Pozwalają uzyskać gładsze powierzchnie i niższe temperatury robocze. Lepsza dokładność wymiarów będąca rezultatem zastosowania produktów Mobilmet 440 znacznie zmniejsza ilość odrzutów spowodowanych niezgodnością wymiarową lub odkształceniom podczas obróbki. Skład serii Mobilmet 440 jest dobrany tak, aby zapobiegać tworzeniu się mgiełki olejowej wokół obrabiarki, dzięki czemu przyczynia się do stworzenia bezpieczniejszego i przyjemniejszego środowiska pracy.

Mobilmet 440 seria – zastosowanie

Oleje Mobilmet 440 zalecane są dla szerokiego zakresu procesów obróbki skrawaniem wszystkich rodzajów metali. Zapewniają one doskonałą ochronę elementów obrabiarek w warunkach dużych obciążeń i wysokich obrotów.

Mobilmet 443 jest zalecany dla obróbki metali nieżelaznych i ich stopów oraz stali o normalnym i wysokim stopniu trudności obrabialności, w tym stali nadeutektoidalnej, stali węglowej i stali wysokostopowej. Mobilmet 443 redukuje obciążenie ściernic, przedłuża żywotność ściernic, pozwala uzyskać lepszą jakość wykończeń i obniża temperatury robocze. Typowe zastosowania to prace na tokarkach automatycznych, toczenie, wiercenie, wytaczanie, rozwiercanie, gwintowanie i obróbka gwintu. Zalecane dla wszelkich typów prac szlifowania, w tym wysoko obciążonego szlifowania stali nierdzewnej i stali wysokostopowej

Stosowanie produktów Mobilmet 446 i Mobilmet 447 zaleca się także dla wysoko obciążonej obróbki kół zębatych frezem ślimakowym, frezowania modułowego i wiórkowania kół zębatych, szlifowania kół zębatych i gwintów, frezowania i przeciągania.

Produkty Mobilmet 440 przeznaczone są do stosowania w wielu operacjach skrawania metali w warunkach dużych obciążeń i w procesach metalurgicznych. Ich formuła zapewnia łatwość użycia i wygodę operatora. Cechy te sprawiają, że produkty te są wybierane przez wiele warsztatów mechanicznych. Wszystkie trzy klasy Mobilmet 440: oleje o wielu zastosowaniach w przypadkach, gdy wymagane jest użycie jednego płynu jako oleju smarnego do obrabiarek i płynu hydraulicznego

Dostępne opakowania: 208L