Który olej do mojej Scanii?

Mobil Delvac to jedna z najlepiej sprzedających się na świecie marek olejów przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. To marka, której zaufały miliony właścicieli samochodów ciężarowych, kierowników serwisów i operatorów flot – w tym firma Scania.

Scanię i Mobil Delvac łączy długa tradycja dostarczania produktów dokładnie odpowiadających potrzebom klientów. Mobil Delvac to specjalistyczna marka, z historią sięgającą 1925 roku, która oferuje szeroką gamę olejów i smarów spełniających wymagania pojazdów użytkowych.

Dzięki naszemu zaangażowaniu w szeroko zakrojone działania badawczo-rozwojowe Mobil Delvac wciąż wyznacza technologiczne standardy środków smarnych i nie tylko spełnia, ale także przewyższa wymagania współczesnych samochodów ciężarowych eksploatowanych w trudnych warunkach.

Z firmą Scania łączy nas przeświadczenie, że zadowolenie naszych klientów oraz rentowność ich przedsiębiorstw ma kluczowe znaczenie. Użytkownicy samochodów ciężarowych Scania na co dzień polegają na niezawodności swoich pojazdów. W równym stopniu mogą oni ufać specjalnie wyselekcjonowanej gamie produktów Mobil Delvac, które pomogą im w dążeniu do uzyskania optymalnej efektywności.

Inwestycja w pojazdy renomowanej marki, takiej jak Scania, wymaga stosownej ochrony. Mobil Delvac chroni silniki tych pojazdów podczas pracy. Receptura produktów Mobil Delvac opiera się na zaawansowanych technologiach dodatków uszlachetniających i wysokiej jakości olejów bazowych, które razem zapobiegają degradacji oleju, ograniczają zużycie silnika i umożliwiają wydłużenie przebiegu między kolejnymi wymianami oleju. Cel jest jasny: uzyskanie jak najdłuższego okresu eksploatacji silnika.

Oferta Mobil Delvac obejmuje kompleksową gamę produktów do pojazdów użytkowych, spełniających nie tylko najważniejsze specyfikacje firmy Scania, lecz również specyfikacje wielu innych producentów OEM oraz wymogi norm branżowych. Produkty te zapewniają doskonałą efektywność smarowania i ochronę w najbardziej wymagających warunkach eksploatacji.

Indywidualni właściciele, operatorzy flot i kierownicy serwisów w kwestii smarowania pojazdów użytkowych Scania mogą zdać się na produkty Mobil Delvac.

Scania – specyfikacje olejów silnikowych

Olej Scania E7 15W40

 • Scania Oil E7 został opracowany dla rynków wymagających oleju ACEA E7; olej o tym poziomie jakości spełnia minimalny poziom jakości oleju dla Scanii
 • Olej ten nie nadaje się do stosowania w silnikach z filtrem cząstek stałych
 • Dotyczy normalnych okresów między wymianami oleju
 • Dotyczy silników rzędowych i V8

Olej Scania LDF-3 10W40

 • Olej z tą normą został opracowany, aby zapewnić najlepszą całkowitą ekonomikę eksploatacji silników Scania Euro V, ale dotyczy również silników Scania Euro VI z układem oczyszczania spalin
 • Pozwala na wydłużone okresy między wymianami 
 • Olej ten równie dobrze współpracuje z paliwem kiepskiej jakości (wysoka zawartość siarki)
 • Olej Scania LDF-3 10W40 nadaje się do silników rzędowych i V8

Olej Scania LDF-4

 • Scania LDF-4 została specjalnie opracowana, aby zapewnić najlepszą ekonomikę eksploatacji silników Scania Euro VI
 • Dotyczy także silników CNG i LNG
 • Pozwala na wydłużone okresy między wymianami oleju
 • Pozwala na wydłużone interwały wymiany DPF
 • Scania Oil LDF-4 to olej silnikowy o niskiej lepkości, który zmniejsza zużycie paliwa, a tym samym zmniejsza rachunki za paliwo i wpływ na środowisko
 • Musi być używany z paliwem wysokiej jakości. Maksymalnie 10 ppm siarki.

Scania Oil Beo-2

 • Scania Oil Beo-2 jest specjalnie opracowany dla SCANIA ED95 Bioetanol Silnik
 • zapewnia rozszerzone przerwy spustowe i jest lepsze pod względem wydajności w odniesieniu do żywotności silnika
Scania – oleje Mobil do silników

Scania Low Ash approval required
Mobil Delvac XHP ESP 10W40
Mobil Delvac 1 LE 5W30

Euro 6 approval required (LDF-4)
Mobil Delvac 1 LE 5W30
Mobil Delvac XHP Ultra LE SCA 5W30

Euro 4/5 engines normal ODI (LDF-3)
Mobil Delvac XHP Extra 10W40

Scania – oleje Mobil do przekładni i tylnych mostów

Scania STO 2:0 G Gear Box
Mobil Delvac Ultra SCA 75W90

Scania STO 2:0 A FS
Mobil Delvac 1 Gear Oil 75W90
Mobil Delvac 1 Gear Oil 75W140
Mobilube 1 SHC 75W90

Scania STO 1:1 G Gear Box
Mobilube S 80W90

Scania STO 1:0

Mobilube 1 SHC 75W90
Mobilube HD-A Plus 80W90
Mobil Delvac 1 Gear Oil 75W140

Mobil Delvac 1 Gear Oil 75W90
Mobilube S 80W90
Mobilube HD-N 80W140