Który olej do mojej Scanii?

Mobil Delvac to jedna z najlepiej sprzedających się na świecie marek olejów przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. To marka, której zaufały miliony właścicieli samochodów ciężarowych, kierowników serwisów i operatorów flot – w tym firma Scania.

Scanię i Mobil Delvac łączy długa tradycja dostarczania produktów dokładnie odpowiadających potrzebom klientów. Mobil Delvac to specjalistyczna marka, z historią sięgającą 1925 roku, która oferuje szeroką gamę olejów i smarów spełniających wymagania pojazdów użytkowych.

Dzięki naszemu zaangażowaniu w szeroko zakrojone działania badawczo-rozwojowe Mobil Delvac wciąż wyznacza technologiczne standardy środków smarnych i nie tylko spełnia, ale także przewyższa wymagania współczesnych samochodów ciężarowych eksploatowanych w trudnych warunkach.

Z firmą Scania łączy nas przeświadczenie, że zadowolenie naszych klientów oraz rentowność ich przedsiębiorstw ma kluczowe znaczenie. Użytkownicy samochodów ciężarowych Scania na co dzień polegają na niezawodności swoich pojazdów. W równym stopniu mogą oni ufać specjalnie wyselekcjonowanej gamie produktów Mobil Delvac, które pomogą im w dążeniu do uzyskania optymalnej efektywności.

Inwestycja w pojazdy renomowanej marki, takiej jak Scania, wymaga stosownej ochrony. Mobil Delvac chroni silniki tych pojazdów podczas pracy. Receptura produktów Mobil Delvac opiera się na zaawansowanych technologiach dodatków uszlachetniających i wysokiej jakości olejów bazowych, które razem zapobiegają degradacji oleju, ograniczają zużycie silnika i umożliwiają wydłużenie przebiegu między kolejnymi wymianami oleju. Cel jest jasny: uzyskanie jak najdłuższego okresu eksploatacji silnika.

Oferta Mobil Delvac obejmuje kompleksową gamę produktów do pojazdów użytkowych, spełniających nie tylko najważniejsze specyfikacje firmy Scania, lecz również specyfikacje wielu innych producentów OEM oraz wymogi norm branżowych. Produkty te zapewniają doskonałą efektywność smarowania i ochronę w najbardziej wymagających warunkach eksploatacji.

Indywidualni właściciele, operatorzy flot i kierownicy serwisów w kwestii smarowania pojazdów użytkowych Scania mogą zdać się na produkty Mobil Delvac.

Scania – specyfikacje olejów silnikowych

Scania Low Ash approval required
Mobil Delvac XHP ESP 10W40
Mobil Delvac 1 LE 5W30

Euro 6 approval required (LDF-4)
Mobil Delvac 1 LE 5W30

Euro 4/5 engines normal ODI (LDF-3)
Mobil Delvac XHP Extra 10W40

Scania – specyfikacje olejów do przekładni i tylnych mostów

Scania STO 2:0 A FS
Mobilube 1 SHC 75W90

Mobil Delvac 1 Gear Oil 75W90

Scania STO 1:0

Mobilube 1 SHC 75W90

Mobil Delvac 1 Gear Oil 75W90
Mobilube S 80W90
Mobilube HD-N 80W140