Mobil Delvac Ultra 5W30 Ultimate Protection V2

Mobil Delvac Ultra 5W30 Ultimate Protection V2

Mobil Delvac Ultra 5W30 Ultimate Protection V2 to w technologicznie zaawansowany, syntetyczny, wysokowydajny olej do wysokoobciążonych silników Diesla. Łączy on w sobie zaawansowaną technologię ochrony silnika w nowoczesnych pojazdach niskoemisyjnych z większymi możliwościami w zakresie oszczędności paliwa (1) oraz innymi korzyściami związanymi ze stabilnym funkcjonowaniem silnika, takim jak trwałość, ochrona systemu emisji i wydłużone okresy między wymianami oleju.

Najnowsze technologie zastosowane w tym oleju silnikowym zapewniają jego wyjątkowo skuteczne działanie, dzięki czemu produkt ten sprawdza się w pojazdach komercyjnych napędzanych silnikami Diesla, wykorzystywanych w sektorze drogowym i przemysłowym, na przykład w transporcie, kopalnictwie, branży budowlanej i w rolnictwie. Produkt ten spełnia lub przewyższa bardzo szeroki zakres specyfikacji branżowych i producentów z całego świata. Jest on także kompatybilny z biodieslem (2).

(1) W porównaniu z olejem silnikowym 15W-40 – Uzyskane oszczędności zależą od rodzaju pojazdu/silnika, temperatury zewnętrznej, warunków jazdy i lepkości aktualnie używanego oleju silnikowego.

(2) Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta OEM dotyczącymi ewentualnych korekt serwisowych.

MOBIL DELVAC ULTRA 5W30 ULTIMATE PROTECTION V2 – właściwości i zalety
 • Formulacja zawiera zaawansowane syntetyczne oleje bazowe, dla większej oszczędności paliwa (3)
 • Niezrównana stabilność utleniania (4) przyczynia się do ograniczenia osadów w silniku, aby zapewnić ich niezawodną pracę.
 • Doskonałe właściwości przeciwzużyciowe i przeciwzatarciowe pomagają kontrolować zużycie w ciężkich warunkach pracy, pomagając wydłużyć trwałość eksploatacyjną silnika.
 • Wyjątkowa wydajność w niskich temperaturach pozwala na zwiększony przepływ oleju do krytycznych powierzchni łożysk podczas rozruchu i kontroluje tworzenie się szlamu w niskich temperaturach podczas jazdy miejskiej przerywanej częstymi postojami.
 • Dzięki trwałej odporności na ścinanie środek smarny zachowuje lepkość w trudnych warunkach pracy w wysokich temperaturach, co chroni przed zużyciem i pomaga obniżyć zużycie oleju.
 • Niezrównana ochrona przed gęstnieniem i degradacją oleju pomaga wydłużyć okresy między wymianami oleju, zmniejszając częstość wymian i usuwań oleju.

(3) W porównaniu z olejami silnikowymi na bazie olejów mineralnych. Uzyskana oszczędność paliwa zależy od typu pojazdu/silnika, temperatur otoczenia, warunków drogowych i lepkości aktualnie stosowanego oleju silnikowego.

(4) Na podstawie wzrostu lepkości zmierzonego w teście Volvo T-13.

MOBIL DELVAC ULTRA 5W30 ULTIMATE PROTECTION V2 – zastosowania
 • Wysoko obciążone silniki wysokoprężne, w tym nowoczesne, niskoemisyjne silniki Euro V/VI i US EPA 2007/2010 wyposażone w systemy emisji spalin i technologie użytkowe takie jak: filtry cząstek stałych (DPF), selektywną redukcję katalityczną (SCR), układy ciągłej regeneracji (CRT), utleniający reaktor katalityczny (DOC) oraz system recyrkulacji spalin (EGR).
 • Wysoko obciążone silniki wysokoprężne, w których stosuje się oleje napędowe o niskiej zawartości siarki i paliwa typu biodiesel.
 • Urządzenia zasilane wysokoprężnymi silnikami wolnossącymi i z turbosprężarkami
 • Autobusy i samochody ciężarowe pracujące na krótkich i długich dystansach.
 • Maszyny robocze w przemyśle górniczym, budownictwie oraz maszyny rolnicze

Wymagania producentów OEM co do zastosowań oraz częstotliwość wymiany oleju dla Twojego pojazdu lub urządzenia podano w podręczniku obsługi.

Dostępne pojemności: 4L, 20L, 208L

MOBIL DELVAC ULTRA 5W30 ULTIMATE PROTECTION V2 – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt posiada następujące aprobaty:
DQC IV-18 LA
MB-Approval 228.51
MB-Approval 228.31
MACK EOS-4.5
RENAULT TRUCKS RLD-3
MAN M 3677
MAN M 3775
MAN M 3777
MTU Oil Category 3.1
VOLVO VDS-4.5
Detroit Detroit Fluids Specification 93K222
Produkt ten jest rekomendowany do stosowania tam, gdzie wymaga się:
MAN M 3477
MAN M 3271-1
IVECO 18-1804 TLS E6
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:
API CI-4
API CI-4 PLUS
API CJ-4
API CK-4
ACEA E6
ACEA E7
ACEA E9
DAF Extended Drain
JASO DH-2
Cummins CES 20086
Caterpillar ECF-3
Ford WSS-M2C171-E
Scania LDF-4
ACEA E4