Mobilgear XMP Seria

Oleje Mobilgear XMP seria są najwyższej jakości przemysłowymi, olejami przekładniowymi. Zostały opracowane w celu zapewnienia optymalnej ochrony sprzętu i żywotności oleju nawet w warunkach ekstremalnych.

Oleje ten zawierają wysokiej jakości bazy mineralne oraz oryginalny zaawansowany system dodatków uszlachetniających. Dzięki temu zapewnia doskonałą ochronę przed normalnym zużyciem, np. przed zacieraniem, ale także odporność na mikropiting. Ponadto oferuje on optymalne smarowanie łożysk tocznych skrzyń przekładniowych. Produkty Mobilgear XMP seria oferują w porównaniu z konwencjonalnymi olejami przekładniowymi wyjątkowo skuteczną ochronę przed korozją, w tym powodowaną wodą morską i wodą kwaśną. Nie zatykają one filtrów dokładnego oczyszczania, nawet na mokro, i są kompatybilne z metalami żelaznymi i nieżelaznymi, nawet w podwyższonych temperaturach.

Oleje Mobilgear XMP seria są zalecane dla zamkniętych przemysłowych napędów zębatych, w tym stalowych przekładni czołowych i kół zębatych śrubowych i stożkowych. Szczególnie zalecane jest ich stosowanie w mechanizmach podatnych na mikropiting: szczególnie w wysokoobciążonych skrzyniach biegów z hartowanymi powierzchniowo zębami przekładni. Można je także stosować w przekładniach pracujących w warunkach powodujących wysoki stopień korozji.

Zastosowania Mobilgear XMP seria

Oleje te są najwyższej jakości przemysłowymi, olejami przekładniowymi opracowanymi w celu zapewnienia optymalnej ochrony sprzętu i żywotności oleju nawet w warunkach ekstremalnych. Ich skład został specjalnie dobrany z myślą o ochronie przed mikropitingiem nowoczesnych przekładni przemysłowych oraz zastosowaniach, gdzie pożądana jest wydłużona żywotność oleju. Typowe zastosowania to między innymi:

  • Turbiny wiatrowe
  • Skrzynie przekładniowe pras do wyciskania tworzyw sztucznych
  • Skrzynie przekładniowe stosowane w przemyśle papierniczym, stalowym, naftowym, tekstylnym, drzewnym i betonowym