Mobil SHC Polyrex

Smary serii Mobil SHC Polyrex zostały opracowane specjalnie w celu rozwiązania problemów z efektywnym smarowaniem wysokotemperaturowym zarówno w aplikacjach ogólno-przemysłowych jak i w przemyśle spożywczym. Korzystając z zaawansowanej technologii polimocznikowej, te syntetyczne smary wzbogacone polimerami są odpowiedzią na rynkowe zapotrzebowanie na produkty wysokotemperaturowe. Zapewniają efektywne smarowanie do temperatury 170°C Posiadają też certyfikat NSF H1 do stosowania w przemyśle spożywczym.

Smary tej serii zostały opracowane z myślą o połączeniu działania w warunkach wysokotemperaturowych z doskonałą odpornością na wodę i działaniem przeciwzużyciowym. Nawet w tak ekstremalnych temperaturach smary te nie są podatne na utlenianie i utratę stabilności strukturalnej. Pozwala to na wydłużenie przerw międzyobsługowych przy zachowaniu ochrony sprzętu. Starannie dobrana kompozycja zagęszczacza, olejów bazowych i dodatków uszlachetniających daje w rezultacie smar, który charakteryzuje się doskonałą zdolnością przenoszenia obciążeń i ochroną przed rdzewieniem. Smary te są w wysokim stopniu odporne na wodę i bardzo skutecznie chronią przed korozją. Pozwala to zabezpieczyć sprzęt w środowisku mokrym i wilgotnym oraz w aplikacjach, w których dochodzi do częstego kontaktu z wodą.

Mobil SHC Polyrex w przemyśle spożywczym

Wszystkie smary Mobil SHC Polyrex posiadają certyfikat NSF H1. Są też zgodne z przepisami Sekcji 21 Kodeksu Przepisów Federalnych (Code of Federal Regulations – CFR) 178.3570 amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration) dla środków smarnych dopuszczonych do incydentalnego kontaktu z żywnością. Ponadto spełniają wymogi czystości Kosher. Smary te produkowane są w zakładach posiadających certyfikaty poświadczające zgodność z wymogami standardu ISO 22000 i spełniających również wymogi ISO 21469. Przyczynia się to do utrzymania integralności produkowanych smarów na najwyższym poziomie.

Zastosowanie
  • Mobil SHC Polyrex 005 to smar NLGI klasy 00, opracowany specjalnie do stosowania w centralnych systemach smarowania. Zwiększona pompowalność i mobilność w niskich temperaturach sprawiają, że nadaje się on do układów smarowniczych pracujących w niskiej temperaturze otoczenia. Ma zastosowanie np. w chłodniach w przetwórstwie spożywczym lub w urządzeniach pracujących na zewnątrz pomieszczeń. Może być również stosowany do smarowania przekładni zamkniętych, gdzie mogą występować problemy z wyciekaniem. Zalecany przedział temperatur pracy wynosi od -30 do 170˚C.
  • Mobil SHC Polyrex 222 jest wielofunkcyjnym smarem klasy NLGI 2 zalecanym do wysoko-obciążonych łożysk ślizgowych i tocznych. Zalecany dla niego przedział temperatur pracy wynosi od -30º C do 170º C.
  • Mobil SHC Polyrex 462 to smar klasy NLGI 2, zalecany do wysoko obciążonych łożysk tocznych i ślizgowych. Jest on także zalecany do łożysk pracujących w ekstremalnych temperaturach, takich jak wałki podgrzewane parą, łożyska wentylatorów wyciągowych, łożyska wałków filcowych oraz łożyska przenośników piecowych. Zalecany zakres temperatur roboczych wynosi od -20º C do 170º C.

Mobil SHC Polyrex 100 EM – potwierdzenie osiągniętych korzyści silniki elektryczne

Mobil SHC Polyrex 462 – potwierdzenie osiągniętych korzyści maszyny papiernicze

Mobil SHC Polyrex 462 – potwierdzenie osiągniętych korzyści łożyska w przemyśle spożywczym

 

Specyfikacje i dopuszczenia dla Mobil SHC Polyrex
spełniają i przekraczają następujące normy przemysłoweMobil SHC Polyrex 005 Mobil SHC Polyrex 222Mobil SHC Polyrex 462
DIN 51825 (2004:06)  KPFHC2P-30KPFHC2P-20
DIN 51826 (2005:01)GPFHC00K-30   
FDA 21 CFR 178.3570X XX
posiadają następujące aprobaty producentów:Mobil SHC Polyrex 005 Mobil SHC Polyrex 222Mobil SHC Polyrex 462
Kosher/ParveX XX
 są zarejestrowane zgodnie z wymogami:Mobil SHC Polyrex 005 Mobil SHC Polyrex 222Mobil SHC Polyrex 462
NSF H1X XX
NSF H1 Nr rejestracji141947 141946139558