Mobil Super 3000 Formula R 5W30

Mobil Super 3000 Formula R 5W30

Mobil Super 3000 Formula R 5W30 to wysokowydajny olej silnikowy o niskiej zawartosci popiołu, zaprojektowany, aby przyczynić się do wydłużenia trwałości eksploatacyjnej i utrzymania wydajności układów redukcji emisji spalin w silnikach zarówno wysokoprężnych, jak i benzynowych samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów użytkowych i dostawczych.

Produkt ten zaleca się do stosowania w pojazdach marki Renault, w których wymaga się zgodności ze specyfikacją RN0720, oraz w wielu europejskich samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych, w których wymaga się spełnienia lub przekroczenia wymagań specyfikacji ACEA C4.

Mobil Super 3000 Formula R 5W30 – właściwości i zalety
  • Przyczynia się do utrzymania sprawności systemów emisji spalin zarówno w pojazdach z silnikami Diesla, jak i benzynowymi.
  • Umożliwia przedłużoną eksploatację w podwyższonych temperaturach bez oksydacyjnego gęstnienia oleju i pogarszania jego właściwości.
  • Zapewnia doskonałą płynność w niskich temperaturach umożliwiając łatwe uruchamianie silnika w zimie i szybką cyrkulację oleju w silniku.
  • Olej ten nadaje się do samochodów osobowych, lekkich pojazdów użytkowych oraz dostawczych zarówno z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi.
Mobil Super 3000 Formula R 5W30 – zastosowanie

ExxonMobil zaleca stosowanie oleju Mobil Super 3000 Formula R 5W-30 przy wymagających warunkach jazdy:

W samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych lub dostawczych, dla których wymaga się zgodności ze specyfikacją RN0720

W samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych lub dostawczych, dla których wymaga się przestrzegania specyfikacji ACDEA C4 ze wzgledu na stosowanie filtrów GPF lub DPF.

W silnikach benzynowych oraz silnikach wysokoprężnych z filtrami cząstek stałych (DPF) i katalizatorami

W normalnych warunkach pracy oraz w warunkach okresowo ciężkich (w tym do jazdy w ruchu miejskim)

Należy zawsze sprawdzić instrukcję obsługi pojazdu pod kątem zalecanej klasy lepkości i specyfikacji.

Dostępne opakowania: 20L-box, 208L

Mobil Super 3000 Formula R 5W30 – specyfikacje i dopuszczenia
Produkt posiada następujące aprobaty:
Renault RN0720
MB-Approval 226.51
Produkt ten jest rekomendowany do stosowania w aplikacjach wymagających:
FIAT 9.55535-S4
Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:
ACEA C4