Mobil 1 0W20

Mobil 1 0W20

Olej Mobil 1 0W20 jest zaawansowanym technologicznie, w pełni syntetyczny olej silnikowy zaprojektowany tak, aby zapewnić wyjątkową ochronę silnika i dodatkową oszczędność paliwa. Mobil 1 0W20 spełnia lub przewyższa wymagania różnych producentów pojazdów oraz normy branżowe.  Stworzono go specjalnie do amerykańskich i azjatyckich silników benzynowych stosowanych w nowoczesnych pojazdach hybrydowych. Mobil 1 0W20 pomaga utrzymać silnik pracujący jak nowy, zapewniając wyjątkową ochronę przed zużyciem, moc czyszczenia i ogólną wydajność oraz przewyższa nasze konwencjonalne oleje.

Mobil 1 0W20 – zastosowanie
  • Olej ten jest przeznaczony do nowoczesnych, wysokowydajnych turbodoładowanych silników benzynowych amerykańskiej konstrukcji General Motors, Forda, Chryslera i Fiata i/lub pojazdów hybrydowych, a także do pojazdów japońskich i koreańskich, które wymagają klasy lepkości SAE 0W20 i dowolnej specyfikacji, do której nadaje się ten olej. Produkt ten spełnia wymagania zastosowań hybrydowych, do których jest wysoce zalecany.
  • Mobil 1 0W20 został przetestowany w terenie w taksówce Toyota Prius eksploatowanej codziennie na dystansie do 160 000 km. Okresowe monitorowanie stanu oleju i przeglądy silnika wykazały, że olej ten wykazuje doskonałą odporność na utlenianie termiczne i ścinanie, co prowadzi do doskonałej ochrony silnika przed zużyciem i gromadzeniem się osadów pomimo trudnych warunków pracy i kumulacji licznych zatrzymań i wznowień jazdy.
  • Mobil 1 0W20 spełnia lub przewyższa wymagania branżowego standardu zasobochłonności „API SP Resource Conserving”, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia zużycia paliwa przez silnik i rozwiązania problemu przedwczesnego zapłonu przy niskich prędkościach obrotowych silnika (LSP) i dlatego to preferowany olej dla mniejszych silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem.
  • Olej ten można stosować przy jeździe w wielu stylach i warunkach, od łagodnych do trudnych, gdzie zalecany jest olej silnikowy SAE 0W20 lub SAE 5W20. Nie nadaje się do silników samochodowych przeznaczonych do pracy z olejami silnikowymi o wyższej lepkości.
  • Nie jest on jednak zalecany do silników dwusuwowych ani lotniczych, o ile nie został dopuszczony przez danego producenta.

Dostępne opakowania: 1L, 208L

 Mobil 1 0W20 – specyfikacje i zatwierdzenia