Który olej do mojego BMW?

Oferta olejów silnikowych Mobil obejmuje produkty przeznaczone dla różnych modeli BMW, w tym oleje do silników benzynowych oraz wysokoprężnych. Paleta olejów silnikowych Mobil obejmuje zarówno oleje opracowane specjalnie dla nowszych modeli BMW, takich jak BMW X3 i BMW 3 oraz oleje stworzone z myślą o starszych modelach, takich jak BMW 628CSi. Więc który olej do mojego BMW? Poniżej lista specyfikacji i produktów, które spełniają te normy.

Aprobaty olejowe dla BMW

BMW Longlife-98 (BMW LL-98)
Specjalny olej silnikowy o długiej żywotności, zatwierdzony przez BMW. Spełnia również wymagania ACEA A3 / B3, API SJ / CD, EC SAE 5W-40. Zwykle wymagany dla BMW wyprodukowanych przed rokiem 2002. Przestarzały dla silników po 2009 roku.

BMW Longlife-01 (BMW LL-01)
Specjalna aprobata BMW dla w pełni syntetycznego oleju o przedłużonej trwałości. Produkt spełnia wymagania ACEA A3 / B3 i API: SJ / CD EC-II. Zwykle wymagany w przypadku BMW wyprodukowanego po roku 2002. Można go również stosować tam, gdzie zalecany jest olej BMW Longlife-98.

BMW Longlife-01 FE (BMW LL-01 FE)
W pełni syntetyczny olej o długiej żywotności z właściwościami obniżonego zużycia paliwa. Oleje spełniające te specyfikacje muszą mieć niską lepkość HTHS, aby spełnić wymagania producenta dotyczące zużycia paliwa. Oleje te są odpowiednie tylko dla następujących silników: N1x, N2x, N54, N55, N63, N74.

BMW Longlife-04 (BMW LL-04)
Specjalna aprobata BMW dla w pełni syntetycznego oleju o przedłużonej trwałości. Lepkości to SAE 0W30, 0W40, 5W30 i 5W40. Zwykle wymagany w BMW wyposażonym w filtr cząstek stałych (DPF). Można go również stosować tam, gdzie zalecany jest olej BMW Longlife-98 lub BMW Longlife-01.

BMW Longlife-12 (BMW LL-12)
Specjalny olej silnikowy do niektórych zatwierdzonych silników benzynowych i tylko następujące silniki Diesla: Nx7K1, Nx7U1, Nx7O1 od roku modelowego 2013. Nie nadaje się do silników z 2 lub 3 turbinami.

BMW Longlife-14 + (BMW LL-14 +)
Specjalny olej silnikowy tylko dla następujących silników benzynowych: N20, Bx8 od roku modelowego 2014. Niedozwolony jest dla silników Diesla.

BMW LongLife-17 Fe (BMW LL-17 FE)
Ta specyfikacja wymaga niskich norm SAP, zgodnych z ACEA C5 oraz lepkością oleju 0W20. Oleje spełniające tę specyfikację są zazwyczaj zalecane dla najnowszych silników BMW zasilanych benzyną lub olejem napędowym. Olej bazowy dla tych olejów pochodzi głównie z grupy IV (polialfaolefiny).

Jak mogę zaoszczędzić pieniądze dzięki stosowaniu Mobil 1?

W pełni syntetyczne oleje, takie jak Mobil 1, łatwiej i szybciej docierają do poszczególnych elementów silnika Twojego BMW w porównaniu z tradycyjnymi olejami mineralnymi, zapewniając doskonałe smarowanie już od momentu jego uruchomienia, dzięki czemu silnik może pracować wydajniej. Te właściwości mogą przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa i idących za tym oszczędności finansowych.

Niezależnie od tego, czy posiadasz duże rodzinne BMW lub mniejszy samochód sportowy serii Z, skorzystaj z narzędzia doboru oleju „Dobierz olej”, aby dowiedzieć się, który olej Mobil jest odpowiedni dla Twojego BMW.

Oleje silnikowe Mobil do samochodów marki BMW

Poproś o ofertę

Aby zapoznać się z najnowszymi specyfikacjami Mobil, zobacz Karty produktów.

W jaki sposób w pełni syntetyczny olej chroni silnik mojego BMW?

Wyniki testów pokazują, że olej Mobil 1 dociera do wszystkich ruchomych części silnika o 15 sekund szybciej niż niektóre oleje konwencjonalne. Do momentu uzyskania pełnej cyrkulacji (obiegu) oleju w silniku tarcie pomiędzy ruchomymi częściami silnika powoduje ich zużycie. Oleje syntetyczne, takie jak Mobil 1, rozpoczynają cyrkulację w silniku niemal natychmiast. Dzięki temu chronią każdą ruchomą część silnika, co z czasem przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz oszczędności związane z kosztami eksploatacji.

Który olej kupić do mojego BMW?

Oleje silnikowe do BMW muszą spełniać wszystkie wymagania producenta pojazdu. Stosowanie właściwego oleju Mobil 1 podczas rutynowych przeglądów serwisowych i zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu idzie w parze z gwarancyjnymi wymaganiami producenta pojazdów BMW. Rekomendacje dotyczące oleju można uzyskać za pomocą narzędzia doboru oleju Mobil „Dobierz olej”, poprzez wyszukanie marki i modelu pojazdu.