Przemysł celulozowo-papierniczy

Przemysł celulozowo-papierniczy oczekuje pełnej gamy specjalnie opracowanych, wysokowydajnych przemysłowych środków smarnych. Producent olejów i smarów Mobil przygotował produkty, które pozwalają zaspokoić te potrzeby. Dotyczy to zarówno produkcji papieru gazetowego, papieru wysokogatunkowego jak i tektury falistej. Seria Mobil SHC oraz seria Mobilith SHC PM to odpowiednio, wysokowydajne oleje obiegowe i smary. Zostały one opracowane w celu optymalizacji dostępności urządzeń i wydajności maszyn papierniczych.

Przemysł celulozowo-papierniczy jak i leśny, wymaga  efektywności, co ma kluczowe znaczenie dla konkurencyjności w branży. Niezależnie od tego, czy produkowany jest papier gazetowy, papier wysokogatunkowy czy tektura falista – sprzęt zawsze musi działać nieprzerwanie i wydajnie. W przeciwnym razie jest się narażonym na utratę czasu i pieniędzy.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży, przemysłowe rozwiązania smarowania Mobil doskonale nadają się do trudnych warunków panujących w przemyśle celulozowo-papierniczym. Współpracując z największymi producentami urządzeń, zostały opracowane produkty do pracy przy prędkościach roboczych powyżej 2000 m / min w wysokich temperaturach i w żrących procesach myjących.

Rozwiązania proponowane przez producenta środków smarnych Mobil pozwalają rozwiązywać problemy. Bazując na solidnej linii syntetycznych i doskonałych olejach mineralnych i smarach, dostarczane są zaawansowane usługi inżynieryjne Mobil Serv Lubricants Analysis do różnych zastosowań. Dotyczy to maszyn papierniczych, urządzeń do obróbki drewna, oczyszczania ścieków i urządzeń do wytwarzania energii.

Wieloletnie doświadczenie w branży celulozowo-papierniczej zostało poszerzone również o sektor opakowań z tektury falistej. Opracowano dedykowane rozwiązania, które pomagają sprostać wymaganiom tej wymagającej branży.

Przemysł celulozowo-papierniczy – producenci maszyn papierniczych

Przemysłowe środki smarne marki Mobil mogą być stosowane w przypadku szerokiej gamy maszyn papierniczych, w tym także maszyn produkowanych przez firmę Voith.