Tak. Mobil 1 jest w pełni kompatybilny z konwencjonalnymi olejami mineralnymi, semisyntetycznymi i innymi syntetycznymi olejami silnikowymi, jeśli istnieje potrzeba ich zmieszania. Warto jednak wiedzieć, że rozcieńczanie oleju Mobil 1 może zmniejszać jego osiągi. Czy można mieszać różne syntetyczne oleje silnikowe bez żadnych ograniczeń?
Należy pamiętać jeszcze o innych ograniczeniach. Nowoczesne silniki są wyjątkowo wrażliwe na jakość środka smarnego. Hydrauliczna kompensacja luzu zaworowego, filtr cząstek stałych i wiele rozwiązań komplikujących obsługę sprawia, że należy ściśle trzymać się wytycznych narzuconych przez producenta.
Jeżeli zachodzi konieczność dolewki, można wybrać olej innego producenta, ale taki, który ma identyczne parametry jak ten, który został wcześniej wlany do jednostki napędowej.
Dzięki zachowaniu tej samej lepkości (SAE) i klasy jakościowej (API), dwa oleje stworzą jednorodną mieszaninę, która uniemożliwi tzw. „żelowanie” oleju. W takim przypadku unikniemy również zjawiska wytracania dodatków uszlachetniających.
Stosowanie tej zasady pozwoli utrzymać fabryczne normy cieczy smarującej i zapewni odpowiednie smarowanie podzespołów mechanicznych. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakiego rodzaju ciecz smarująca została wlana do silnika, warto przewertować instrukcję obsługi lub zadzwonić do warsztatu, który wykonywał usługę. Pamiętajmy jednak, że w przypadku ubytku środka smarnego należy szybko go uzupełnić. Jazda z niedoborem oleju może doprowadzić w skrajnej sytuacji do uszkodzenia silnika.