Testy na Maxa – Max Verstappen, kierowca Formuły 1 pokazuje ekstremalne warunki pracy oleju Mobil 1 podczas wyścigu

Ekstremalne warunki jakie panują na torze Formuły 1 przekładają się na ogromne obciążenia oleju w silniku RB15 – pierwszego bolidu Aston Martin Red Bull Racing z napędem Hondy. Jednak wytłumaczenie tego osobom, które z mechaniką są na bakier może być bardzo trudne.
Aby w łatwy sposób zademonstrować ekstremalne warunki i wytrzymałość oleju Mobil 1, przygotowano serię filmów. W filmach tych udział wziął Max Verstappen, kierowca zespołu Aston Martin Red Bull Racing. W trzech eksperymentach wybrane trofea i pamiątki Maxa zostały poddane takim samym obciążeniom jakie działają na olej silnikowy Mobil 1 w wyścigu.

Eksperymenty – Testy na Maxa

Eksperyment 1: Aby odtworzyć przeciążania dochodzące nawet do 5G, butelka zwycięskiego szampana Maxa zostaje ściśnięta w prasie hydraulicznej!
Eksperyment 2: Rozgrzewamy ulubiony puchar Maxa z dzieciństwa, aby sprawdzić, czy wytrzyma temperatury w jakich pracuje olej Mobil 1 w silniku bolidu.
Eksperyment 3: Ulubiony obrazek Maxa doświadcza tego samego tarcia, z którym ma do czynienia olej silnikowy Mobil 1. W roli głównej szlifierka przemysłowa.
Filmy zostały przygotowane w taki sposób, aby łączyć naukę z zabawą. Ponad to pokazują współpracę ExxonMobil i Aston Martin Red Bull Racing. To dzięki niej został opracowany najwyższej jakości olej silnikowy Mobil 1 do samochodów osobowych i bolidów F1®.