Mobil DTE 20 Ultra – oleje o wydłużonej trwałości eksploatacyjnej

Warszawa, 23 czerwca 2020 – ExxonMobil wprowadził Mobil DTE 20 Ultra – oleje o wydłużonej trwałości eksploatacyjnej. Nowoczesne płyny zostały opracowane tak, aby zapewnić skuteczną ochronę przed zużyciem oraz umożliwić nawet dwukrotne wydłużenie żywotności oleju*. Przekłada się to na potencjalną redukcję kosztów, wzrost wydajności i ograniczenie wpływu na środowisko dzięki mniejszej produkcji odpadów. Nowe produkty zastępują dotychczas stosowane oleje serii Mobil DTE 20 i są z nimi w pełni kompatybilne.

Możliwość dwukrotnego wydłużenia okresu między wymianami oleju
w porównaniu z podobnymi formulacjami
*

♦ Wydłużona żywotność oleju pomaga obniżać koszty i poprawiać wydajność

♦ Ograniczona ilość zużytego oleju zmniejsza oddziaływanie na środowisko

♦ Nowoczesne oleje są przeznaczone do bardzo wielu zastosowań wysokociśnieniowych

Nowa seria olejów hydraulicznych Mobil DTE 20 Ultra ma spełnić najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie wydajności w wielu sektorach przemysłu. Zastosowanie nowej serii olejów ExxonMobil w warunkach testowych pozwoliło osiągnąć 75% mniejsze zużycie** w porównaniu ze standardami branżowymi oraz prawie 90% redukcję tworzenia się osadów***.

Mobil DTE 20 Ultra – właściwości

Mobil DTEV 20 Ultra - oleje o wydłużonej trwałości eksploataycyjnejNowa seria olejów od ExxonMobil oferuje również wyjątkową stabilność termiczną i odporność na utlenianie, lepszą ochronę przed korozją i kontrolowaną deemulgację. Dodatkowo właściwości olejów w zakresie kontroli czystości układu hydraulicznego chronią krytyczne elementy. Dotyczy to np. serwonapędów o wyjątkowo wąskiej tolerancji oraz zawory proporcjonalne występujące w wielu nowoczesnych układach hydraulicznych.

Seria olejów Mobil DTE 20 Ultra nadaje się do układów hydraulicznych wymagających wysokiej nośności i skutecznej ochrony przed korozją ze strony cienkiego filmu olejowego. Kontrola gromadzenia się osadów i szlamu – nawet tam, gdzie nie można uniknąć niewielkiej ilości wody. Pozwala operatorom wybrać jeden olej hydrauliczny do wielu zastosowań. Dzięki temu można zoptymalizować stany magazynowe.

„Cieszymy się z wprowadzenia na rynek tak istotnej nowości w naszym portfolio jak seria olejów Mobil DTE 20 Ultra, która została opracowana we współpracy z klientami i konstruktorami sprzętu z wielu branż” – mówi Ewa Jeżewska, Field Marketing Advisor Europe z ExxonMobil. „Dzięki wielu staraniom opracowaliśmy produkt, który zapewnia wyjątkowe korzyści w zakresie wydajności i przewyższa najbardziej wygórowane wymagania określone przez producentów sprzętu”.

Mobil DTE 20 Ultra – aprobata Bosch Rexroth

Mobil DTE 20 Ultra seria - Bosch RexrothOleje serii Mobil DTE 20 Ultra uzyskały aprobatę Bosch Rexroth podczas testów z wykorzystaniem pompy hydraulicznej. Otrzymały również certyfikat zgodności z uszczelnieniami Eaton. Spełniają również wymagania obowiązujących norm przemysłowych ISO i DIN.

Aprobaty od dwóch wiodących producentów hydrauliki przemysłowej to duże osiągnięcie. W ramach prac rozwojowych seria olejów Mobil DTE 20 Ultra została poddana testom w warunkach rzeczywistych u operatora przemysłowego. Zastosowanie nowej serii olejów hydraulicznych pozwoliło wydłużyć okres między wymianami oleju oraz poprawić czystość układu, co przyniosło ponad 13 800 EUR oszczędności” – dodaje Ewa Jeżewska.

Doskonałe właściwości i zalety nowej serii olejów hydraulicznych od ExxonMobil sprawdzą się w wielu zastosowaniach przemysłowych. Dotyczą np wysokociśnieniowych i wysokowydajnych układach hydraulicznych oraz w innych komponentach, takich jak serwozawory o małym prześwicie czy precyzyjne obrabiarki sterowane numerycznie.

Więcej informacji o nowej serii olejów hydraulicznych Mobil DTE 20 Ultra znajdziesz na stronie dedykowanej.

 

* Ze wskaźnikiem lepkości około 100 i pakietem dodatków przeciwzużyciowych na bazie cynku – zgodnie z wymaganiami co najmniej ISO 11158 (L-HM) i / lub DIN 51524-2 (typ HLP).

**74,6% mniejsze zużycie w porównaniu z maksymalnym limitem zużycia pierścienia w teście Eaton35VQ25.

***89,2% redukcja tworzenia się osadów w porównaniu z maksymalnym limitem ASTM D 6158 przy użyciu metody ASTM 2070.

O firmie ExxonMobil

 ExxonMobil to jeden z największych na świecie dostawców i sprzedawców paliw, środków smarnych i produktów specjalistycznych, takich jak oleje bazowe, woski i asfalt. Historia ExxonMobil związana ze środkami smarnymi sięga założonej w 1866 roku i przejętej w 1879 roku firmy Vacuum Oil Company. Dzięki temu przedsiębiorstwo od ponad 150 lat pozostaje liderem w zakresie innowacyjności technologii smarowania. Przełomowe produkty firmy przyczyniły się do opracowania niektórych spośród najważniejszych technologicznych osiągnięć ludzkości. Był to pierwszy samochód napędzany silnikiem benzynowym, pierwszy układ generujący energię elektryczną, pierwszy lot samolotem i start pierwszego wahadłowca. Obecnie ExxonMobil nadal opracowuje nowe rozwiązania w zakresie smarowania spełniające potrzeby przyszłych maszyn, aby dalej napędzać świat.