Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce

UWAGA: Zmiana nazw olejów z grupy Mobil Delvac. 

Powstają trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac: Ultra, Modern i Legend. Produkty z dotychczasowymi nazwami będą stopniowo wycofywane z polskiej sieci sprzedaży. Zmiany w nazewnictwie produktów Mobil Delvac – marki o blisko 100-letniej tradycji – mają pomóc w jeszcze lepszym dopasowaniu produktu smarnego do potrzeb poszczególnych grup klientów.  To co pozostało niezmienne to właściwości i potencjalne korzyści dla klientów. Jest to ta sama formulacja, doskonała wydajność, szeroki wachlarz aprobat OEM. Niezależnie czy są nimi właściciele flot pojazdów ciężarowych, maszyn rolniczych czy innych pojazdów do zastosowań komercyjnych.

Solidna oferta, nowy wygląd

Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w PolsceWraz z nowym nazewnictwem produktów pojawiły się nowe etykiety olejów Mobil Delvac. Ogłoszone zmiany nie mają wpływu na cennik olejów Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend.

„Od prawie 100 lat Mobil Delvac odpowiada na potrzeby właścicieli pojazdów użytkowych. Dlatego cieszymy się, że możemy zaproponować naszym klientom odświeżone portfolio marki Mobil Delvac. Niezależnie od tego czy firma posiada starsze pojazdy czy najnowszy sprzęt, Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend ułatwiają wybór właściwego produktu” – mówi Conor Wilkinson, Europe, Africa & Middle East Commercial Brand Manager, ExxonMobil.

Wprowadzając nową architekturę marki Mobil Delvac, ExxonMobil połączył nowe kategorie olejów silnikowych Ultra, Modern i Legend z potrzebami właścicieli różnych grup pojazdów.

Mobil Delvac Ultra

Oleje te są przeznaczone do silników najnowszej generacji, wymagających najwyższej ochrony i maksymalnej wydajności. Do głównych zalet olejów silnikowych Mobil Delvac Ultra należą długie okresy między wymianami oleju. Gwaranyują też doskonałą ochronę przed utlenianiem i korozją, długookresową kontrolę gromadzenia się osadów i zużycia oraz doskonałe właściwości w niskich temperaturach. Przykładem oleju z nowej kategorii jest Mobil Delvac Ultra 5W30 Ultimate Protection V2, który stopniowo zastąpi Mobil Delvac 1 LE 5W30.

Mobil Delvac Modern

To oleje opracowane z myślą o pojazdach wprowadzonych do eksploatacji w ciągu minionej dekady, wymagających zaawansowanej ochrony silnika i jego osprzętu. Oleje z kategorii Mobil Delvac Modern cechuje m.in. wysoka stabilność termiczna i oksydacyjna. Gwarantują skuteczną ochronę przed zużyciem i kontrolę lepkości oraz zaawansowane właściwości myjące i dyspersyjne. Po wprowadzeniu zmian olej Mobil Delvac MX ESP 15W40 zostanie zastąpiony przez Mobil Delvac Modern 15W40 Full Protection. Produkt Mobil Delvac XHP ESP 10W40 zastąpiono Mobil Delvac Modern 10W40 Advanced Protection.

Mobil Delvac Legend

Jest to kategoria olejów dedykowanych starszym silnikom. Skierowana jest do właścicieli kilkunastoletnich i starszych pojazdów, oczekujących wysokiej ochrony przez produkt smarny od renomowanej marki. Oleje silnikowe Mobil Delvac Legend to produkty o zaawansowanej formulacji, dobrych parametrach lepkości i wysokiej odporności na korozję i utlenianie. Przykładem zmiany jest wprowadzenie nazwy Mobil Delvac Legend 1330 dla dotychczasowego oleju Mobil Delvac 1330.

„Najnowsze zmiany w architekturze marki są dowodem naszego ciągłego inwestowania w rozwój produktów i traktowania olejów silnikowych Mobil Delvac jako wartości dodanej dla firm, których priorytetem jest utrzymanie biznesu w ruchu” – podkreśla Nicole Brombin, Europe and Turkey Field Marketing Manager, ExxonMobil.

Nowa oferta olejów Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend jest już dostępna w naszej firmie.

Mobil Delvac – tabela zamienników

Więcej informacji na stronie https://smartplus.pl/oleje-i-smary-mobil/oleje-do-samochodow-ciezarowych/oleje-mobil-delvac/oleje-silnikowe/