Mobil 1 toruje drogę do tytułu Mistrza Świata Formuły 1 dla Oracle Red Bull Racing

Mobil 1 oraz Oracle Red Bull Racing świętują sukces zespołu na torach Formuły 1, sięgając po tytuły w klasyfikacji kierowców i konstruktorów Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2023. To niezwykłe osiągnięcie oznacza dla zespołu szóste zwycięstwo w rywalizacji konstruktorów i trzecie z rzędu zwycięstwo Maxa Verstappena w mistrzostwach kierowców.

Bolid RB19, wykorzystujący technologię Mobil i Mobil 1 w paliwach i środkach smarnych, odnosi sukcesy na torze, które mówią same za siebie i które podkreślają przewagę osiągów Red Bulla nad rywalami. W trakcie sezonu 2023 było kilka kluczowych momentów dla zespołu Oracle Red Bull Racing. Oto kilka ciekawych faktów z torów Formuły 1, które dotyczą współpracy Mobil 1 z Oracle Red Bull Racing:

  • Podczas każdego weekendu Grand Prix, obecni na torze technicy Mobil 1 testują około 15 próbek paliwa i 50 próbek środków smarnych
  • Próbki środków smarnych testowane podczas Grand Prix Monako pozwoliły Oracle Red Bull Racing podjąć decyzję o dalszej rywalizacji z tymi samymi elementami układu napędowego w bolidzie Sergio Péreza po wypadku w Q1
  • Max Verstappen odniósł najwięcej zwycięstw w wyścigach z rzędu spośród wszystkich kierowców w historii tej dyscypliny, a także przejechał najwięcej okrążeń w sezonie F1 na pozycji lidera
  • Odkąd ExxonMobil jest partnerem Oracle Red Bull Racing do wygranej podczas Grand Prix USA zespół odniósł 56 zwycięstw oraz zdobył 123 miejsca na podium i 35 pole position w 141 wyścigach.

AUSTIN, TEXAS – OCTOBER 21: The car of Sergio Perez of Mexico and Oracle Red Bull Racing is prepared on the grid prior to the Sprint ahead of the F1 Grand Prix of United States at Circuit of The Americas on October 21, 2023 in Austin, Texas. (Photo by Chris Graythen/Getty Images)

Osiągnięcia zespołu Oracle Red Bull Racing w sezonie 2023 są po prostu niebywałe! Począwszy od trzymających w napięciu walk na starcie, bezbłędnych pit stopów i wielu Grand Prix na poziomie, z którym nie mogą równać się rywale. W tym sezonie układ napędowy był bezkonkurencyjny, a osiągi, wydajność i spójność pomogły zapewnić miejsce w historii wyścigów Formuły 1.

Co mówią przedstawiciele Oracle Red Bull Racing?

Christian Horner, szef zespołu Oracle Red Bull Racing, w taki sposób podkreśla nieocenioną rolę, jaką współpraca z Mobil 1 odegrała w ich sukcesie: „Zdobycie mistrzostwa w klasyfikacji kierowców i konstruktorów w sezonie 2023 jest dowodem ciężkiej pracy i poświęcenia wszystkich w Oracle Red Bull Racing. Technologia i doświadczenie zespołu Mobil 1 są integralną częścią naszego sukcesu. Otrzymujemy od nich innowacje, wsparcie na torze podczas każdego Grand Prix oraz najlepszą wiedzę specjalistyczną do współpracy i poprawy osiągów bolidu RB19. Ich zaangażowanie na rzecz innowacji naprawdę wyróżnia nas w świecie Formuły 1“.

Mobil 1, Oficjalny Partner Technologiczny Oracle Red Bull Racing, intensywnie współpracował z zespołem przez cały sezon, aby maksymalnie zwiększyć osiągi bolidu RB19. Tomek Young, Polak na stanowisku Global Motorsport Technology Managera w ExxonMobil, podkreśla: „To wyjątkowe móc uczestniczyć w drodze Oracle Red Bull Racing do zwycięstwa. Zaawansowane środki smarne i technologia Mobil 1 zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować osiągi silnika RB19, poprawiając oszczędność paliwa i zwiększając ogólną niezawodność. Nasze partnerstwo pokazuje, jak innowacje mogą napędzać sukces w Formule 1″.

SAO PAULO, BRAZIL – NOVEMBER 05: Race winner Max Verstappen of the Netherlands and Oracle Red Bull Racing celebrates in parc ferme during the F1 Grand Prix of Brazil at Autodromo Jose Carlos Pace on November 05, 2023 in Sao Paulo, Brazil. (Photo by Buda Mendes/Getty Images)

Zwycięstwo Oracle Red Bull Racing w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2023 jest dowodem na istnienie synergii zespołu i jego partnera, Mobil 1, którzy wspólnie przesuwają kolejne granice technologii i innowacji w sportach motorowych.

Współpraca Mobil 1 z zespołem Oracle Red Bull Racing pokazuje pasję, osiągi i energię, jakie towarzyszą opracowywaniu najwyższej jakości paliw i środków smarnych na miarę tytułu mistrza świata. Korzyści z tego płynące są dostępne dla milionów kierowców na całym świecie.