Bentley Motors i Mobil 1

Mobil 1 oraz Bentley Motors od ponad dekady współpracują ze sobą, aby zapewnić niezawodne działanie i doskonałe osiągi każdemu silnikowi w tym najbardziej pożądanym na świecie, luksusowym samochodzie, w nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji.

W ramach wspólnego dążenia do doskonałości, lata wspólnych działań w zakresie badań i rozwoju pozwoliły nam opracować środek smarny o doskonałych parametrach. Działa on skutecznie przy wysokim ciśnieniu oraz w ekstremalnych temperaturach. Sprawdza się zarówno w gorącym klimacie Sahary, jak również w ekstremalnie niskich temperaturach Arktyki. Każdy samochód marki Bentley zjeżdżający z linii produkcyjnej odznacza się idealnie dobranymi proporcjami luksusu oraz osiągów. A olej Mobil 1 stanowi kluczowy element, który pozwala osiągnąć ten rezultat.

Na torze

Po potwierdzeniu osiągów uzyskanych w warunkach drogowych naturalnym krokiem dla Mobil 1 oraz Bentley Motors było przeniesienie tego samego bezkonkurencyjnego doświadczenia oraz wiedzy na tor wyścigowy. Powrót marki Bentley do sportów samochodowych podczas wyścigów 2013 Blancpain GT Series zasygnalizował początek nowej ery w zakresie relacji marek. Mobil 1 stał się partnerem technologicznym i pomógł samochodowi wyścigowemu Bentley Continental GT3 zdobywać podium na wielu imprezach na całym świecie.

Silnik Bentley V8 przygotowany pod kątem sportów samochodowych jest zalewany syntetycznym olejem silnikowym. Olej Mobil 1 w celu zapewnienia skutecznej ochrony i maksymalnych osiągów silni w ambitnym świecie samochodowych wyścigów wytrzymałościowych.

Bentley rekomenduje wyłącznie Mobil 1

Bentley rekomenduje swoim klientom wyłącznie w pełni syntetyczny olej silnikowy Mobil 1 na serwisowe wymiany oleju.  Odzwierciedla to niezmienne zaangażowanie w zapewnienie bezkompromisowej wydajności i niezawodności silnika.