Światowa premiera produktów Mobil EV™ dla pojazdów elektrycznych

Światowa premiera produktów Mobil EV™ dla pojazdów elektrycznychExxonMobil podczas tegorocznego Salonu Samochodowego IAA 2019 we Frankfurcie zorganizował światową premierę produktów Mobil EV. Jest to kompleksowy zestaw płynów i smarów spełniających rosnące wymagania układów napędowych w pojazdach elektrycznych. Szacuje się, że do 2040 roku udział hybryd typu plug-in, pojazdów elektrycznych i tych na ogniwa paliwowe wśród pojazdów lekkich na świecie przekroczy 20 procent.
„Mobilność zmienia się, a pojazdy elektryczne mają w tym coraz większy swój udział” – powiedział Russ Green, Vice President, Finished Lubricants z ExxonMobil. „Klienci i producenci OEM chcą zoptymalizować zasięg i bezpieczeństwo aut elektrycznych, a ExxonMobil jest doskonale przygotowany, aby zapewnić im te korzyści. To dopiero początek zakresu produktów i usług jakie opracowujemy w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby naszych klientów”.

Produkty Mobil EV

Zestaw produktów Mobil EV, zaprojektowany w celu sprostania potrzebom producentów i kierowców w zakresie mobilności pojazdów elektrycznych. Zawierają starannie dobrane połączenie komponentów, dzięki któremu pojazdy elektryczne typu BEV mogą przemieszczać się na dłuższych dystansach między każdym ładowaniem. Pozwala to również wydłużyć żywotność elementów składowych i zwiększyć bezpieczeństwo eksploatacji. Uwzględniając pełny zakres zastosowań tych pojazdów elektrycznych, asortyment produktów Mobil EV obejmuje:

  • Mobil EV Therm – serię płynów chłodniczych opracowanych w celu skutecznego odprowadzania ciepła i zwiększenia żywotności urządzeń takich jak akumulatory, silniki elektryczne i elektronika energetyczna;
  • Mobil EV Drive – serię produktów smarnych do przekładni redukcyjnych pojazdów elektrycznych, zaprojektowaną w celu ochrony przekładni i łożysk przed zużyciem w trosce o większą ich trwałość;
  • Mobil EV Cool Drive – serię płynów do przekładni redukcyjnych pojazdów elektrycznych ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi, przeznaczonych do smarowania przekładni i łożysk przy jednoczesnym zapewnieniu niezbędnego chłodzenia silników elektrycznych i układów energoelektronicznych.
  • Mobil EV Grease – produkty zapewniające ochronę, wydajność i niezawodność zastosowań w pojazdach elektrycznych, w tym silników elektrycznych, łożysk i przegubów homokinetycznych w szerokim zakresie warunków jazdy.

Premierę poprzedziło rozszerzenie współpracy ExxonMobil z Porsche o wyścigi Formuły E w sezonie 2019/2020. Dostarczy ona wysokiej jakości płyny do układów napędowych pojazdów elektrycznych, opracowane w celu spełnienia ich specjalnych wymagań – w tym przewodności elektrycznej, możliwości chłodzenia i kompatybilności materiałowej.