ExxonMobil rozszerza współpracę technologiczną z Porsche o wyścigi Formuła E

ExxonMobil rozszerza współpracę technologiczną z Porsche o wyścigi Formuły E w sezonie 2019/2020. Nowy wymiar partnerstwa jest dla ExxonMobil wejściem do świata wyścigów aut elektrycznych. Od pierwszego wyścigu sezonu w Arabii Saudyjskiej pod koniec tego roku, ExxonMobil dostarczy Porsche wysokiej jakości płyny Mobil do układów napędowych, przygotowane w celu spełnienia konkretnych wymagań pojazdów elektrycznych.
„Nasza obecność z Porsche w wyścigach Formuły E to nie tylko rozwój udanych relacji biznesowych, ale także rozszerzenie współpracy przekładającej się na sukcesy w wyścigach” – powiedział Russ Green, Vice President Finished Lubricants z ExxonMobil. „Gdy Porsche przystępuje do rywalizacji i prezentuje możliwości technologiczne swoich aut elektrycznych, ExxonMobil opracowuje kompleksowy pakiet środków smarnych Mobil, aby pomóc zespołowi Porsche Formuła E w osiągnięciu sukcesów w wyścigach na całym świecie. Sporty motorowe to doskonały poligon do dalszego rozwoju wysokiej jakości środków smarnych i płynów”.

Smarowanie w samochodach elektrycznych

Samochody w wyścigach pojazdów elektrycznych korzystają z zaawansowanej technologii smarowania. Zapewnia konkretne korzyści dla akumulatorów, w tym dobre przewodnictwo elektryczne, chłodzenie i kompatybilność materiałową.
„Żaden inny dostawca środków smarnych nie rozumie filozofii działania Porsche, tak jak ExxonMobil, nasz kluczowy partner techniczny od ponad 20 lat”, powiedział Fritz Enzinger, Wiceprezes Porsche Motorsport.  „ExxonMobil jest nie tylko istotnym partnerem w naszej działalności komercyjnej, ale także ważnym członkiem zespołu w naszych staraniach o sukcesy w wyścigach od Sebring do Le Mans. Gdy rozpoczynaliśmy nowy i ekscytujący dla Porsche rozdział w sportach motorowych, obecność ExxonMobil w zespole Formuły E była rzeczą naturalną” – dodał.
Nowe partnerstwo technologiczne w wyścigach Formuły E jest kolejnym przykładem współpracy ExxonMobil i Porsche w sportach motorowych. Obejmuje ona serie World Endurance Championships, IMSA WeatherTech SportsCar Championship, Porsche Mobil 1 Supercup, Porsche Carrera Cup oraz inne wyścigi na świecie.