Czy Mobil 1 jest odpowiedni do krótkich przejazdów w cyklu miejskim?

Wielu użytkowników pojazdów w mieście zadaje pytanie, Czy Mobil 1 jest odpowiedni do krótkich przejazdów w cyklu miejskim? Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie.

Swobodnie przepływający olej Mobil 1 zaczyna chronić silnik od momentu jego uruchomienia. Dlatego też stanowi doskonały wybór w sytuacji, gdy większość jazd odbywa się na krótkim dystansie. a takie cechują jazdę w miastach. Jeżeli samochód używany jest w większości przypadków do krótkich jazd, na przykład do dojazdów do pracy, szkoły czy sklepu, silnik pracuje zbyt krótko, aby zdążyć się nagrzać przed kolejnym wyłączeniem.

Przed zużyciem może uchronić go tylko odpowiednie zabezpieczenie działające w chwili zimnego rozruchu. Przeprowadzone badania dowiodły, że Mobil 1 jest nadal płynny w temperaturach sięgających -40°C i może dotrzeć podczas rozruchu do wszystkich ruchomych części silnika 10 sekund wcześniej w porównaniu z niektórymi olejami konwencjonalnymi. Oznacza to, że Mobil 1 zaczyna chronić silnik od razu, znacznie łagodząc wpływ trudnych warunków podczas rozruchu. W efekcie pozwala to zaoszczędzić pieniądze na paliwie i kosztach napraw. Oczywiście znacznie ułatwia to także uruchomienie silnika nawet w najchłodniejszy poranek.