Mobil Delvac 1 ESP 5W40

Mobil Delvac 1 ESP 5W40 jest zaawansowanym technologicznie syntetycznym olejem do silników wysokoprężnych w pojazdach użytkowych, który pomaga wydłużyć czas pracy silnika jednocześnie zapewniając możliwość wydłużonych przebiegów i ma działanie paliwooszczędne dla nowoczesnych silników pracujących w trudnych warunkach. Ten produkt został opracowany, aby zapewnić wyjątkową wydajność w nowoczesnych i starszych, wysokoobciążonych silnikach również tych które są wyposażone w systemy emisji spalin. Mobil Delvac 1 ESP 5W40 jest rekomendowany do szerokiej gamy wysokoobciążonych aplikacji i trudnych warunków pracy w pojazdach drogowych i maszynach roboczych pracujących w transporcie, przemyśle górniczym, przemyśle drzewnym, budownictwie i rolnictwie.

Doskonała wydajność oleju Mobil Delvac 1 ESP 5W40 jest efektem doskonałej współpracy pomiędzy czołowymi producentami sprzętu i zastosowaniem nowoczesnych technologii w środkach smarnych. Produkt spełnia lub przewyższa wymagania niektórych z ostatnich specyfikacji ACEA i API dla olejów do silników wysokoprężnych, jak również wymagań czołowych europejskich, amerykańskich i japońskich producentów silników.

Właściwości i zalety Mobil Delvac 1 ESP 5W40

Mobil Delvac 1 ESP 5W40 to doskonały środek smarny do smarowania nowoczesnych silników najnowszych generacji wyposażonych w systemy oczyszczania spalin. Został opracowany przez firmę ExxonMobil w celu utrzymania doskonałej stabilności oksydacyjnej, a jednocześnie zapewnienia wyjątkowej płynności w niskich temperaturach, dobrej pompowalności i płynnego rozruchu w niskiej temperaturze do -35° C. Właściwości te, w połączeniu z doskonałym pakietem dodatków zapewniających doskonałą ochronę przed zużyciem zapewniają długi czas pracy silnika. Formulacja z niską zawartością popiołu siarczanowego zapewnia ochronę systemów oczyszczania spalin w celu uzyskania lepszej powietrza. Zaawansowana czystość silnika zapobiega gromadzeniu się osadów i utrzymuje silnik jak nowy, zapewniając długą i wydajną pracę silnika.

Zastosowania Mobil Delvac 1 ESP 5W40

Rekomendowany przez ExxonMobil do następujących zastosowań:

• Silniki najnowszych generacji oraz wysokoobciążone silniki wysokoprężne z turbosprężarką, systemem wtrysku bezpośredniego, systemami emisji spalin i z wszystkimi systemami oczyszczania spalin

• Pojazdy drogowe pracujące w warunkach wysokich prędkości/wysokich obciążeń oraz pojazdy pracujące w trybie jazdy miejskiej (start-stop)

• Maszyny robocze pracujące w warunkach wysokich obciążeń/niskich prędkości

• Urządzenia napędzane silnikami wysokoprężnymi amerykańskich i europejskich producentów OEM

• Wysokoobciążone silniki benzynowe oraz tabor mieszany

• Pojazdy chłodnie

Wymagania producentów OEM co do zastosowań oraz częstotliwość wymiany oleju dla Twojego pojazdu lub urządzenia podano w podręczniku obsługi.

Dostępne opakowania: 20L, 208L

Mobil Delvac 1 ESP 5W40 – specyfikacje i dopuszczenia

Produkt ten został dopuszczony przez następujących producentów urządzeń:

Detroit Fluids Specification 93K218/ 93K222

MACK EOS-4.5

MAN M 3575

MB-Approval 228.31

MTU Oil Category 2

VOLVO VDS-4.5

RENAULT TRUCKS RLD-3

Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:

API CK-4/  CJ-4/  CI-4 PLUS/ CI-4/ CH-4/ SM/  SN

JASO DH-2

CATERPILLAR ECF-3

Cummins CES 20081/  CES 20086

ACEA E7/ E9