Mobil Delvac MX ESP 15W40

Mobil Delvac MX ESP 15W40 to najwyższej jakości olej do silników Diesla pozwalający na przedłużenie żywotności silnika w najbardziej nawet wymagających warunkach eksploatacji zarówno na drogach jak i w zastosowaniach przemysłowych. Olej ten zapewnia doskonałe osiągi w nowoczesnych, wysokoobciażonych silnikach o niskiej emisji spalin, w tym silnikach wyposażonych w system recyrkulacji spalin (EGR) oraz w systemy obróbki spalin z filtrami cząsteczek stałych (DPF) i z katalizatorami utleniającymi do silników Diesla (DOC). Olej Mobil Delvac MX ESP 15W40 jest w pełni kompatybilny z silnikami starszej generacji i może być stosowany z takim samym powodzeniem w silnikach konwencjonalnych. W efekcie olej ten spełnia bądź przekracza wymagania klas jakości API CK-4, CJ-4, CI-4 PLUS i CH-4 oraz najważniejsze wymogi renomowanych producentów sprzętu (OEM).

Zastosowania

Zalecany przez ExxonMobil do użytku w następujących aplikacjach:

  • Silniki wysokoprężne do pracy w ciężkich warunkach, w tym nowoczesne pojazdy niskoemisyjne zgodne ze standardem EuroV/VI wykorzystujące technologie takie jak filtr cząstek stałych (DPF), selektywna redukcja katalityczna (SCR), reaktor katalityczny z filtrem cząstek stałych (CRT), katalizator utleniający (DOC) oraz recyrkulacja spalin (EGR)
  • Wysokoobciążone silniki Diesla takie jak silniki z turbodoładowaniem z zastosowaniem technologii EGR i starsze silniki z i bez doładowania, wykorzystujące tradycyjne konstrukcje.
  • Pojazdy drogowe do transportu ciężkiego, maszyny robocze pojazdy stosowane w przemyśle budowniczym, górniczym, w kamieniołomach i w rolnictwie.
  • Pojazdy drogowe zarówno pracujące w warunkach dużego obciążenia i dużych szybkości jak i samochody dostawcze pracujące na krótkich dystansach.
  • Maszyny robocze pracujące w warunkach niskich prędkości/wysokiego obciążenia
    Wysokoobciążone silniki benzynowe i tabor mieszany.
  • Silniki napędzane olejem napędowym w sprzęcie produkowanym przez firmy amerykańskie, europejskie i japoński.

Dostępne pojemności: 20L, 60, 208L

Mobil Delvac MX ESP 15W40 – specyfikacje i dopuszczenia

Produkt posiada następujące aprobaty:

Detroit Detroit Fluids Specification 93K222/ 93K218

DEUTZ DQC II-10 LA

Mack EO-N Premium Plus 03/  EO-O Premium Plus/  EOS-4.5

MAN M 3575

MB-Approval 228.31

RENAULT TRUCKS RLD-3

VOLVO VDS-4.5/ VDS-4/ VDS-3/ VDS-2

Allison TES-439

Produkt ten jest rekomendowany do stosowania w aplikacjach wymagających:

API CG-4/ CF-4/ CF-2/ CF

Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:

API CK-4/ CJ-4/ CI-4 PLUS/ CI-4/ CH-4/ SN/ SM/ SL

CATERPILLAR ECF-3

Cummins CES 20086

ISUZU DEO (samochody z DPD )

ACEA E9/ E7

JASO DH-2

MAN M 3275-1