Mobil Delvac MX ESP 15W40

Mobil Delvac MX ESP 15W40 to najwyższej jakości olej do silników Diesla pozwalający na przedłużenie żywotności silnika w najbardziej nawet wymagających warunkach eksploatacji zarówno na drogach jak i w zastosowaniach przemysłowych. Olej ten zapewnia doskonałe osiągi w nowoczesnych, wysokoobciażonych silnikach o niskiej emisji spalin, w tym silnikach wyposażonych w system recyrkulacji spalin (EGR) oraz w systemy obróbki spalin z filtrami cząsteczek stałych (DPF) i z katalizatorami utleniającymi do silników Diesla (DOC). Olej Mobil Delvac MX ESP 15W40 jest w pełni kompatybilny z silnikami starszej generacji i może być stosowany z takim samym powodzeniem w silnikach konwencjonalnych. W efekcie olej ten spełnia bądź przekracza wymagania klas jakości API CK-4, CJ-4, CI-4 PLUS i CH-4 oraz najważniejsze wymogi renomowanych producentów sprzętu (OEM).

Zastosowania

Zalecany przez ExxonMobil do użytku w następujących aplikacjach:

 • Silniki wysokoprężne do pracy w ciężkich warunkach, w tym nowoczesne pojazdy niskoemisyjne zgodne ze standardem EuroV/VI wykorzystujące technologie takie jak filtr cząstek stałych (DPF), selektywna redukcja katalityczna (SCR), reaktor katalityczny z filtrem cząstek stałych (CRT), katalizator utleniający (DOC) oraz recyrkulacja spalin (EGR)
 • Wysokoobciążone silniki Diesla takie jak silniki z turbodoładowaniem z zastosowaniem technologii EGR i starsze silniki z i bez doładowania, wykorzystujące tradycyjne konstrukcje.
 • Pojazdy drogowe do transportu ciężkiego, maszyny robocze pojazdy stosowane w przemyśle budowniczym, górniczym, w kamieniołomach i w rolnictwie.
 • Pojazdy drogowe zarówno pracujące w warunkach dużego obciążenia i dużych szybkości jak i samochody dostawcze pracujące na krótkich dystansach.
 • Maszyny robocze pracujące w warunkach niskich prędkości/wysokiego obciążenia
  Wysokoobciążone silniki benzynowe i tabor mieszany.
 • Silniki napędzane olejem napędowym w sprzęcie produkowanym przez firmy amerykańskie, europejskie i japoński.
Specyfikacje i dopuszczenia dla Mobil Delvac MX ESP 15W40
 •  spełnia lub przekracza następujące normy przemysłowe i produkcyjne:
  API CK-4/ CJ-4/ CI-4 PLUS/ CI-4/ CH-4/ SN/ SM/ SL
  ACEA E7/ E9
  Caterpillar ECF-3
  JASO DH-2
  Cummins CES 20086
  Isuzu DEO (w/ DPD Equipped Vehicles)
  MAN M 3275-1
 • posiada dopuszczenia następujących producentów:
  Detroit Fluids Specifications 93K222/ 93K218
  Mack EOS-4.5/ EO-N Premium Plus 03/ EO-O Premium Plus
  MAN M3575
  Deutz DQC II-10 LA
  MB-Approval 228.31
  Renault Trucks RLD-3
  Volvo VDS-4.5/ VDS-4/ VDS-3/ VDS-2
 • jest zalecany do użycia w aplikacjach o następujących wskaźnikach:
  API CG-4/ CF-4/ CF-2/ CF