Środki smarne do wysokoobciążonych samochodów użytkowych

Aktualności

Production Manager Meetings - konferencja

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Konferencję Production Manager Meetings, która odbędzie się w dn. 27 września br w Hotelu Novotel w Katowicach. Czas trwania od godz. 8.00 do 17.50.>> więcej

Wygraj hybrydowego Lexusa z Mobil 1™

Hybrydowy Lexus CT200h czeka na zwycięzcę konkursu organizowanego przez producenta syntetycznych olejów silnikowych Mobil 1™. Aby rywalizować o cenną nagrodę należy opisać swoją podróż marzeń, jakżeby inaczej&h...>> więcej

Quiz Mobil 1 - Red Bull

  Sprawdź swoją wiedzę na temat olejów i produktów marki Mobil. Rozwiąż niniejszy quiz i wyślij odpowiedź na adres marketing@smartplus.pl do 31 października 2018.>> więcej

Mobil 1 Workshop - Program dla warsztatów

   Jeśli jesteś właścicielem warsztatu i chcesz odnowić lub zmienić wizerunek swojego serwisu skorzystaj ze specjalnej oferty przygotowanej przez firmę ExxonMobil i SmarT Plus. >> więcej

Czy wiesz że?

Historia firmy ExxonMobil zaczęła się w 1866 roku, kiedy w Rochester (Stan Nowy Jork, Stany Zjednoczone) Hiram Bond Everest i Matthew P.Ewing odkryli i uruchomili próżniową destylację ropy naftowej oraz utworzyli firmę Vacuum Oil Co. z siedzibą w Rochester.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju.

looble
looble

Oleje przekładniowe Mobil do wysokoobciążonych samochodów użytkowych

Mobilube 1 SHC

Mobilube™ 1 SHC 75W-90: Oferuje możliwość zmniejszenia zużycia paliwa.

Wszystkie środki smarne do pojazdów użytkowych, w tym oleje przekładniowe i smary charakteryzują się wysoką wydajnością i oferują dodatkowe korzyści operatorom flot — w tym zmniejszenie zużycia paliwa.
Dzięki innowacyjności w zakresie projektowania układów napędowych, obecna technologia produkcji manualnych skrzyń biegów i napędów na tylną oś znacząco podniosła możliwości samochodów ciężarowych przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach, w zakresie obciążenia, momentu obrotowego, prędkości i kierowania. Skutkiem tego jest zwiększenie wymagań w stosunku do środków smarnych, które muszą oferować wyższy poziom skuteczności, zwiększoną wydajność i mniejsze koszty eksploatacji. W przypadku wysokoobciążonych przekładni głównych konieczne jest osiągnięcie optymalnej równowagi pomiędzy takimi właściwościami środków smarnych jak kontrola tarcia, ochrona przed zużyciem, stabilność termiczna, zapobieganie rdzy i korozji oraz ochrona uszczelek. Dzięki temu olej może zapewnić długą żywotność przekładni i uszczelek, bezproblemowe działanie, zmniejszenie zużycia paliwa oraz zdolność pracy przy wysokim obciążeniu i wysokim momencie obrotowym.

W odpowiedzi na opisany rozwój technologii, firma ExxonMobil opracowała Mobilube™ 1 SHC 75W-90, w pełni syntetyczny środek smarny o doskonałej skuteczności, przeznaczony do przekładni w samochodach użytkowych, oferujący wyjątkową wydajność i dłuższe przebiegi w układach napędowych pracujących w ciężkich warunkach, co wpływa na mniejsze koszty operacyjne.
 
Mobilube 1 SHC 75W-90 — przetestowany, aby wykazać korzyści polegające na zmniejszeniu zużycia paliwa

Aby ocenić poziom ograniczenia zużycia paliwa przeprowadzony został test Mobilube 1 SHC 75W-90, w którym wykorzystano ciągnik Volvo FH13 440 HP o układzie 6x2, obciążony ładunkiem wynoszącym 38 ton i wyposażonym w przekładnię i-Shift.
Cykl jazdy pochodził z długoterminowego zapisu danych dotyczących długodystansowych przejazdów samochodów ciężarowych pracujących z dużym obciążeniem w Europie, a test został przeprowadzony na torze MIRA w Wielkiej Brytanii.

Olej Mobilube 1 SHC 75W-90 został wykorzystany w przekładni i tylnej osi, a dla porównania zastosowano olej mineralny 80W-90 do przekładni i olej mineralny 85W-140 do tylnej osi.
Pomiar oszczędności wynikający z porównania produktu syntetycznego z powyższymi dwoma produktami opartymi na oleju mineralnym wykazał o 1,2% mniejsze zużycie paliwa. Poprawa w zakresie poziomu zużycia paliwa zależy od rodzaju pojazdu/wyposażenia, temperatury zewnętrznej, warunków jazdy oraz aktualnej  lepkości oleju.

Zapytaj o syntetyczne oleje do układu napędowego

Z uwagi na fakt, że dzięki zastosowaniu syntetycznych środków smarnych przeznaczonych dla układu napędowego firmy mogą korzystać ze swoich pojazdów przy zmniejszonym zużyciu paliwa i przez dłuższy czas, operatorzy, którzy korzystają z zewnętrznych usług w zakresie remontu i serwisu, powinni „poprosić o syntetyki” przy następnym przeglądzie serwisowym.
Zadzwoń do  SmarT Plus, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat oferty olejów silnikowych Mobil Delvac do samochodów ciężarowych oraz Mobilube 1 SHC 75W-90 — syntetycznego oleju do przekładni.

*Aktualizacja - lipiec 2014
 

Linia