Mity na temat olejów syntetycznych

Aktualności

Obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie samochodu w Polsce

  Obowiązkowym wyposażeniem samochodu w Polsce jest gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Za ich brak grozi mandat w wysokości nawet do 500 zł. >> więcej

Red Bull Racing i ExxonMobil

Od 1 stycznia 2017 roku ExxonMobil stanie się oficjalnie Partnerem Technologicznym zespołu Red Bull Racing Formuła. Od tego momentu zostanie jedynym dostawcą wysokowydajnych paliw oraz środków smarnych dla tego zespołu. Od przys...>> więcej

Mobil 1 Workshop - Program dla warsztatów

   Jeśli jesteś właścicielem warsztatu i chcesz odnowić lub zmienić wizerunek swojego serwisu skorzystaj ze specjalnej oferty przygotowanej przez firmę ExxonMobil i SmarT Plus. >> więcej

Czy wiesz że?

Mobil wlał olej do statku SS Mauretania, który w 1910 roku odbył swój dziewiczy rejs przez Atlantyk w rekordowym czasie - 4 dni.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju.

looble
looble

Mity na temat olejów syntetycznych

   Wśród użytkowników olejów ciągle istnieje wiele błędnych przekonań na temat olejów syntetycznych.

   „Z roku na rok kierowcy są coraz bardziej świadomi korzyści jakie daje jazda na syntetyku” – mówi Kevin Chinn i szybko dodaje: „Jednak wciąż funkcjonuje wiele błędnych przekonań na temat syntetycznych środków smarnych”.

   Poniżej przedstawiamy 5 pytań. Czy znasz na nie prawidłową odpowiedź?

  • Czy oleje syntetyczne powinny byc stosowane jedynie w nowych autach?
  • Czy jeżeli raz użyje oleju syntetycznego, nie mogę już powrócić do korzystania ze zwykłego oleju?
  • Czy to prawda, ze syntetyczne oleje nie są dobre dla pojazdów o dużym przebiegu?
  • Czy olej syntetyczny może spowodować rozszczelnienie silnika?
  • Czy syntetyki są dobre tylko dla turbodoładowanych silników lub samochodów z górnej półki?

Prawidłowa odpowiedź na każde z tych pytań brzmi NIE.

   “Oleje syntetyczne są idealne praktycznie dla każdego typu samochodu – nowego, starego, o małymi dużym przebiegu” – dodaje ekspert ds. środków smarnych ExxonMobil. Potwierdzeniem tego jest fakt, że syntetyczne środki smarne Mobil 1 są używane do pierwszego, fabrycznego zalania silnika oraz rekomendowane przez producentów wielu marek samochodowych m. in.: Jeep, Mercedes-Benz, Porsche. „Co więcej, oleje syntetyczne nie uszkadzają uszczelnień silnika. Testujemy to na wielu specyfikacjach przemysłowych” – wyjaśnia Chinn.

   Pozostając przy błędnych przekonaniach na temat olejów syntetycznych, najczęstszym pytaniem jest: czy nowe silniki potrzebują okresu przejściowego pomiędzy używaniem oleju mineralnego i syntetyka? Takie przekonanie istnieje już od dłuższego czasu, ale jest ono nieprawdziwe. “Dzisiejsza technologia wykonania silników nie wymaga tych przerw” - odpowiada Chinn.      

    

źródło: auto-swiat.pl

Linia