SmarT Plus - Autoryzowany dystrybutor środków smarnych Mobil

Aktualności

Obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie samochodu w Polsce

  Obowiązkowym wyposażeniem samochodu w Polsce jest gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Za ich brak grozi mandat w wysokości nawet do 500 zł. >> więcej

Red Bull Racing i ExxonMobil

Od 1 stycznia 2017 roku ExxonMobil stanie się oficjalnie Partnerem Technologicznym zespołu Red Bull Racing Formuła. Od tego momentu zostanie jedynym dostawcą wysokowydajnych paliw oraz środków smarnych dla tego zespołu. Od przys...>> więcej

Mobil 1 Workshop - Program dla warsztatów

   Jeśli jesteś właścicielem warsztatu i chcesz odnowić lub zmienić wizerunek swojego serwisu skorzystaj ze specjalnej oferty przygotowanej przez firmę ExxonMobil i SmarT Plus. >> więcej

Czy wiesz że?

Mobil wlał olej do statku SS Mauretania, który w 1910 roku odbył swój dziewiczy rejs przez Atlantyk w rekordowym czasie - 4 dni.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju.

looble
looble

A co jeśli akcyza...

Akcyza

W nawiązaniu do gazetki promocyjnej więcej informacji na temat akcyzy od olejów silnikowych.

•     Ustawa o podatku akcyzowym od roku 2004 z późniejszymi zmianami nakłada obowiązek uiszczenia akcyzy na wszystkie oleje smarowe, za wyjątkiem produktów syntetycznych,  w wysokości 1180zł/1000L.

•     Jeśli ktoś obraca towarami bez akcyzy (świadomie lub nieświadomie) naraża się na sankcje, które przewiduje kodeks karno-skarbowy. Tego typu działanie  uznawane jest za przestępstwo i zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 2 i karą grzywny do wysokości 720 stawek dziennych. Obie  te kary można stosować łącznie.  Oprócz sankcji ściśle karnych Urząd Skarbowy może przymusowo ściągnąć nasze podatkowe należności poprzez zajęcia kont bankowych, pensji bądź ruchomości.  

•     Karane jest nabywanie, przechowywanie i przewóz towarów bez akcyzy.

•     Czas weryfikacji  podatku akcyzowego  to 5 lat wstecz.

•     Faktura VAT (nawet z informacją o zapłaconej akcyzie), nie jest dowodem, że została ona zapłacona. Jedynym dowodem jest Deklaracja AKC 4/4 ZH.

WNIOSEK                                                                                                                                                                                                          Aby uniknąć negatywnych dla siebie w skutkach Kontroli  Skarbowych, należy zwrócić uwagę, aby dostawca olejów  był sprawdzonym i pewnym partnerem biznesowym.

SmarT Plus to Autoryzowany Dystrybutor koncernu ExxonMobil 

Linia