Mobil Delvac XHP ESP 5W30

Mobil Delvac XHP ESP 5W30 opak.20LMobil Delvac XHP ESP 5W30 to bardzo wysokowydajny olej do silników Diesla, zaprojektowany, aby zapewnić doskonałą ochronę i potencjalną* oszczędność paliwa w nowoczesnych, wysokowydajnych, niskoemisyjnych silnikach do pracy w trudnych warunkach drogowych.

Właściwości i zalety

Silniki Diesla wysokiej mocy o niskiej emisji wymagają dużo więcej od silnikowych środków smarnych. Ściślejsze konstrukcje silnika oraz stosowanie chłodnic pośrednich i turbosprężarek zwiększają obciążenia mechaniczne i termiczne środków smarnych. Zarówno technologie silników niskoemisyjnych, np. podwyższenie ciśnienia wtrysku paliwa, opóźnienie rozrządu, jaki i urządzenia oczyszczania spalin, wymagają olejów o lepszych parametrach utleniania, oczyszczania się z sadzy, lotności i kompatybilności z urządzeniami do oczyszczania spalin Zaawansowana technologia oleju Mobil Delvac XHP ESP 5W30 zapewnia wyjątkową wydajność i ochronę układów wydechowych wyposażonych w filtry cząstek stałych (DPF).

 *Potencjalne oszczędności paliwa oszacowano na podstawie doświadczenia porównania tego oleju 5W30 z olejami 10W40 i 15W40.

Zastosowania zalecane przez ExxonMobil:

Ciężarówki i autobusy Mercedes-Benz najnowszej generacji, wymagające środków smarnych z atestem MB-Approval 228.61 (z silnikami OM 470 FE1 oraz OM 471 FE1)
Pojazdy terenowe z silnikami OM 470, OM 471 oraz OM 473

Specyfikacje i dopuszczenia dla Mobil Delvac ESP 5W30
  • został dopuszczony przez następujących producentów urządzeń:

MB-Approval 228.61