Który olej do mojego Mercedesa?

Nieustanny rozwój technologii silników do pojazdów ciężarowych i dostawczych ma na celu spełnienie rosnących wymagań odnoszących się do mocy i osiągów jednostek napędowych oraz ich zgodności z  obowiązującymi na całym świecie przepisami prawnymi i normami dotyczącymi ochrony środowiska.

Zaawansowane osiągnięcia technologiczne są dziełem zarówno Mercedesa-Benz – czołowego konstruktora i producenta pojazdów ciężarowych, jak i firmy ExxonMobil – specjalisty w dziedzinie olejów silnikowych oferowanych pod marką wyjątkowej gamy produktów – Mobil Delvac, ze znakomitym rodowodem sięgającym 1925 roku.
Mercedesa-Benz oraz Mobil łączy zaangażowanie w innowacyjność i dbałość o jakość produktów później docenianych przez klientów eksploatujących pojazdy na drogach.
Dzisiaj, nawet bardzo daleko od torów wyścigowych, samochody ciężarowe Mercedes w pełni korzystają z zalet kompleksowej oferty syntetycznych i mineralnych olejów i produktów specjalistycznych Mobil Delvac charakteryzujących się znakomitymi parametrami. Produkty te spełniają nie tylko najważniejsze specyfikacje Mercedesa, lecz również specyfikacje wielu innych producentów OEM oraz wymogi norm branżowych. Zapewniają one doskonałą efektywność smarowania i ochronę w codziennej eksploatacji w najtrudniejszych warunkach.

Indywidualni właściciele, operatorzy flot i kierownicy serwisów w kwestii smarowania pojazdów użytkowych Mercedes mogą zdać się na produkty Mobil Delvac.

Specyfikacje olejów silnikowych

MB – Approval 235.28
Mobil Delvac XHP Ultra 5W30

MB – Approval 228.51
Mobil Delvac 1 LE 5W30
Mobil Delvac XHP ESP 10W40
Mobil Delvac XHP Ultra 5W30

MB – Approval 228.5
Mobil Delvac 1 5W40

Mobil Delvac XHP Ultra 5W30
Mobil Delvac XHP Extra 10W40

MB – Approval 228.31
Mobil Delvac 1 LE 5W30
Mobil Delvac MX ESP 10W30
Mobil Delvac MX ESP 15W40

MB – Approval 228.3
Mobil Delvac MX Extra 10W40
Mobil Delvac MX 15W40