Który olej do mojego Forda?

Oferta olejów silnikowych Mobil obejmuje produkty przeznaczone dla różnych modeli Fordów, w tym oleje do silników benzynowych oraz oleje do silników wysokoprężnych TDCi. Paleta produktów Mobil obejmuje zarówno oleje opracowane specjalnie dla modeli Ford Focus, takich jak Ford Focus 1.6 Zetec, oraz modeli Ford Mondeo, np. Mondeo DuraTorq 2.0TDCi. Więc, który olej do mojego Forda?

Aprobaty olejowe dla Forda
 • Ford WSS-M2C913-A
  • Dotyczy olejów silnikowych, napełnianych wstępne i w trakcie obsługi serwisowej. Klasa lepkościowa SAE 5W30. Niniejsza specyfikacja jest zgodna z ILSAC GF-2 i ACEA A1/B1-98 oraz dodatkowymi wymogami Forda. Nie dotyczy silników 1,9 TDI Diesel (Ford Galaxy) i 1,4 TDCI (Ford Fiesta)
 • Ford WSS-M2C913-B
  • Specyfikacja ta została wydana w Europie dla olejów silnikowych do wstępnego napełniania stosowanych do smarowania silników z zapłonem iskrowym z wykorzystaniem benzyny i silników wysokoprężnych z wykorzystaniem olejów napędowych. Specyfikacja jest również używana do definiowania olejów silnikowych do serwisowania silników Forda tam, gdzie ma to zastosowanie. Olej spełnia wszystkie wymagania specyfikacji ILSAC GF-2 i GF-3, specyfikacji ACEA A1-98 i B1-98 oraz dodatkowych wymagań Forda. Klasa lepkościowa SAE 5W30. Nie dotyczy silników 1.9 TDI Ford Galaxy z pompowtryskiwaczami.
 • Ford WSS-M2C913-C
  • Norma ta została wprowadzona w 2009r i jest w pełni kompatybilna z wcześniejszymi. Jest ona zdecydowanie zalecana do wszystkich zastosowań, które obecnie wymagają specyfikacji Ford M2C913-A/B. Olej silnikowy z tym oznaczeniem zapewnia klientom różne korzyści, np. lepszą oszczędność w zakresie zużycia paliwa i wysoką odporność na paliwa biodiesel. Zalecana lepkość tego oleju to SAE 5W30.
 • Ford WSS-M2C913-D
  • Norma ta została wprowadzona w 2012 r. Oleje spełniające tę specyfikację są zalecane do wszystkich silników wysokoprężnych Forda z wyjątkiem modeli Ford Ka TDCi wyprodukowanych przed 2009 r. Produkt spełniający tę specyfikację jest szczególnie zalecany do silników wysokoprężnych, w których początkowo wymagane były oleje M2C913-B/C. Olej spełniający tę specyfikację musi być stosowany w pojazdach Ford Transit produkowanych od 2012 r. z silnikiem Duratorq 2.2. Oleje spełniające tę specyfikację mogą być używane z wydłużonymi okresami wymiany oleju i nadają się również do stosowania w silnikach napędzanych biodieslem lub wysokosiarkowym olejem napędowym. Zalecana lepkość dla tego oleju to SAE 5W30.
 • Ford WSS-M2C917-A
  • Lepkość tego oleju silnikowy to SAE 5W40. Może być stosowany w silnikach wysokoprężnych z pompowtryskiwaczami w Fordach Ka i Galaxy. Jest ona równoważna specyfikacji VW 505.01.
 • Ford WSS-M2C925-A
  •  Ma ona zastosowanie w niektórych modelach Jaguar i Land Rover. Lepkość tego oleju silnikowego to SAE 5W20 lub 0W20.
 • Ford WSS-M2C929-B
  •  Lepkość tego oleju silnikowy to SAE 5W30. Olej z tą normą powinien byś w pełni syntetyczny o niskim wskaźniku HTHS, pozwalający na zwiększenie oszczędności paliwa. Dotyczy silników benzynowych.
 • Ford WSS-M2C934-B
  • Olej dla silników Diesel, spełniający wymagania dla wydłużonych przebiegów w pojazdach wyposażonych w filtr cząstek stałych (DPF). Lepkość tego oleju silnikowego to SAE 5W30.
 • Ford WSS-M2C937-A
  • Specjalny olej silnikowy do Forda Focus RS i Focus 2,3 RS EcoBoost. Lepkość powinna wynosić SAE 0W40.
 • Ford WSS-M2C946-A
  •  Dotyczy silników benzynowych napełnianych fabrycznie i w trakcie obsługi serwisowej. Dotyczy ona niektórych silników EcoBoost wychodzących na rynek amerykański. Lepkość tego oleju silnikowego to SAE 5W30.
 • Ford WSS-M2C947-B1
  •  Dotyczy silników benzynowych i hybryd. To w pełni syntetyczny lub hydrorafinowany olej silnikowy, spełniający normę SAE 0W20. Charakteryzuje go wysoka lepkość. Pozwala on na zmniejszenie ilości osadów w silniku, zwiększenie ochrony przed korozją i pienieniem. Zapewnia także lepszą ochronę przeciwzużyciową oraz paliwooszczędność.
 • Ford WSS-M2C948-B
  • Oparta głównie na oleju niskopopiołowym klasy ACEA C2. Specyfikacja ta wymaga oleju o niskiej SAPS 5W20 i jest przeznaczona przede wszystkim do 3-cylindrowego silnika EcoBoost o pojemności 1,0 litra. Zawiera wewnętrzne testy oszczędności paliwa i kontroli osadów tłokowych. Oleje spełniające tę specyfikację muszą zapewniać poprawę zużycia paliwa o 0,9% w stosunku do zwykłych olejów 5W20.
 • Ford WSS-M2C950-A
  • Specjalny olej silnikowy do Forda Focus Diesel 2.0 produkowany od września 2014 r. oraz do Forda Mondeo Diesel 2.0 produkowanego od 2015 r. Lepkość powinna wynosić SAE 0W30.
Jak mogę zaoszczędzić pieniądze dzięki stosowaniu Mobil 1?

W pełni syntetyczne oleje, takie jak Mobil 1 lub Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30, łatwiej i szybciej docierają do poszczególnych elementów silnika Twojego Forda w porównaniu z tradycyjnymi olejami mineralnymi, zapewniając doskonałe smarowanie już od momentu jego uruchomienia, dzięki czemu silnik może pracować wydajniej. Te właściwości mogą przyczynić się zmniejszenia zużycia paliwa i idących za tym oszczędności finansowych.

Niezależnie od tego, czy posiadasz dużego, rodzinnego Forda Galaxy lub mniejszego Forda Ka, skorzystaj z narzędzia doboru oleju „Dobierz olej”, aby dowiedzieć się, który olej Mobil jest odpowiedni dla Twojego Forda.

Oleje silnikowe Mobil do samochodów marki Ford

Poproś o ofertę

Aby zapoznać się z najnowszymi specyfikacjami produktów Mobil, zobacz Karty produktów.

W jaki sposób w pełni syntetyczny olej chroni silnik mojego Forda?

Wyniki testów pokazują, że w pełni syntetyczny olej dociera do wszystkich ruchomych części silnika o 15 sekund szybciej niż konwencjonalne oleje mineralne. Pamiętaj, że do momentu uzyskania pełnej cyrkulacji (obiegu) oleju w silniku tarcie pomiędzy ruchomymi częściami silnika powoduje na ich zużycie. Oleje syntetyczne, takie jak Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30, rozpoczynają cyrkulację w silniku niemal natychmiast, chroniąc każdą ruchomą część silnika, co z czasem przekłada się na jego większą trwałość i żywotność oraz oszczędności związane z kosztami eksploatacji.

Który olej kupić do mojego Forda?

Używanie odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle ważne. Musi on spełniać wszystkie wymagania producenta pojazdu, w tym przypadku firmy Ford. Stosowanie właściwego oleju Mobil 1 podczas rutynowych przeglądów serwisowych i zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu idzie w parze z gwarancyjnymi wymaganiami producenta pojazdów Ford. Rekomendacje dotyczące oleju można uzyskać za pomocą narzędzia doboru oleju Mobil „Dobierz olej”, poprzez wyszukanie marki i modelu pojazdu.