12 Konferencja SmarT Plus

Aktualności

12 Konferencja SmarT Plus

W dniach 22-24.11.2017 w Hotelu Czarny Las w miejscowości Woźniki k. Częstochowy odbyła się 12. Konferencja naszej firmy dedykowana klientom sektora przemysłowego.

>> więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu Red-Bull Mobil

Z przyjemnością informujemy, że konkurs Red-Bull Mobil został rozstrzygnięty. Zgodnie z Regulaminem spośród nadesłanych, poprawnych odpowiedzi komisja wylosowała trzech zwycięzców.>> więcej

Red Bull Racing i ExxonMobil

Od 1 stycznia 2017 roku ExxonMobil stanie się oficjalnie Partnerem Technologicznym zespołu Red Bull Racing Formuła. Od tego momentu zostanie jedynym dostawcą wysokowydajnych paliw oraz środków smarnych dla tego zespołu. Od przys...>> więcej

Mobil 1 Workshop - Program dla warsztatów

   Jeśli jesteś właścicielem warsztatu i chcesz odnowić lub zmienić wizerunek swojego serwisu skorzystaj ze specjalnej oferty przygotowanej przez firmę ExxonMobil i SmarT Plus. >> więcej

Czy wiesz że?

Mobil Oil Poland jako pierwsza firma olejowa w Polsce otrzymał certyfikat jakości ISO 9002 przyznawany za wysoki poziom usług i dystrybucji.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju.

looble
looble


12 Konferencja SmarT Plus

W dniach 22-24.11.2017 w Hotelu Czarny Las w miejscowości Woźniki k. Częstochowy odbyła się 12. Konferencja naszej firmy dedykowana klientom sektora przemysłowego.

Tematem tegorocznego spotkania był "Przemysł 4.0. Środki smarne a systemy jakości, efektywność aplikacji" 

Pierwsza prezentacja dotyczyła zaznajomienia uczestników Konferencji z historią Hotelu Czarny Las oraz okolicy. Hotel ten, to odrestaurowany Pałac pochodzący z początku XX, usytuowany w okolicach Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Na początku szkolenia prelegent SmarT Plus przypomniał uczestnikom, użytkownikom olejów silnikowych, ogólne informacje co do funkcji jaką one pełnią w samochodach, ich specyfikacji lepkościowej i jakościowej oraz ofertyMobil na produkty syntetyczne.

W pierwszym dniu przybliżono założenia Przemysłu 4.0, koncepcji która odnosi się do pojęcia „rewolucji przemysłowej” w współczesnym ujęciu, gdzie wzajemnie jest wykorzystywana automatyzacja, przetwarzanie i wymiana danych oraz technik wytwórczych. Prelegent  SmarT Plus przedstawił jak na przełomie wieków wyglądała historia Rewolucji Przemysłowej i jak wyglądał na jej tle rozwoj branży olejowej.

Kolejnym tematem była prezentacja "Analizy jako zbiór danych. Przemysł 4.0". Przybliżono uczestnikom tematykę MobilServ Lubricant Analysis, jako doskonałego narzędzia pozwalającego na monitoring olejów, a tym samym zoptymalizowanie jego stosowania, przy jednoczesnym dbaniu o właściwe, bezawaryjne użytkowanie maszyn. Zwrócono także uwagę na właściwe interpretowanie wyników oraz sam sposób poboru próbek.  

Jeden z uczestników miał spsobność przedstawienia w ramach Case Study własne doświadczenia ze stosowania środków smarnych Mobil w swokej firmie.

Kolejna tematyka była szczególnie interesująca dla przedstawicieli sektora GEO, dotyczyła bowiem olejów do silników gazowych i biogazu, czyli serii Mobil Pegasus i najczęstszych wyzwań z jakimi się spotykają. 

Proces planowania analiz i ich użycie do Utrzymania Ruchu - to temat który był skierowany do wszystkich przedstawicieli Maintenance. Prelegent zwrócił uwagę na czynniki, które należy brać pod uwagę, aby przestoje jeśli są wynikały z celowego planowania, a nie awarii.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Działu Technicznego i Przemysłowego oraz Marketingu SmarT Plus. Uczestnikami spotkania byli natomiast przedstawiciele branży hutniczej, general manufacturing, przedsiębiorstw gospodarki odpadami i oczyszczalni ścieków, branży automotive i górniczej.

Uczestnicy Konferencji mieli też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, umiejętności w praktycznych zajęciach warsztatowych "Zmobilizowany Technik". Wymagało to znajomości parametrów olejów, umiejętności doboru środka smarnego na podstawie DTR oraz ich aplikacji.

Po części szkoleniowej wszyscy chętni mieli możliwosć zwiedzenia Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Poniżej krótka relacja filmowa z tego spotkania

 

Powrót do listy aktualności

Linia